Rezultate te kerkimit per termin: +Miqsore

Total: 124
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Berisha: Prpjekje pr lehtsimin e veprimtaris s biznesit

Gjat vizits n Shkodr, Kryeministri Sali Berisha u ndal edhe n zonn industriale t qytetit, ku vizitoi fabrikn italo-shqiptare t prodhimit t kpucve, "Adelchi". Fabrika e kpucve "Adelchi", e cila aktualisht ka t punsuar 730 puntor, sht nj siprmarrje e re e cila ka nisur procedurat pr t prfituar nga nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Presidenca e BE-së siguron Berishën: Brenda vitit, vizat dhe statusi

Leterme, Berishës: Shqiptarët pa viza brenda këtij viti Presidenca belge vlerson progresin e madh n reformat e ndrmarra nga qeveria shqiptare gjat ksaj periudhe dhe e siguron Kryeministrin Sali Berisha se kjo presidenc do ta mbshtes fuqishm Shqiprin n ecjen prpara me hapa t shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

McDonalds bhet i gjelbr

Shkronja M me ngjyr t verdh, e njohur si simbol i kompanis Mc Donalds, n Gjermani bhet e gjelbr. Kjo ngjyr do t dominoj pasi t bhet modernizimi dhe rikonstruktimi i restoranteve, ka deklaruar pr "Financial Times Deutschland", prfaqsuesi i ksaj kompanie pr Gjermani, Holger Becks. Sipas agjencive,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.952Z

Montobbio: Heqja e taksave të dyfishta për t'i dhënë hov investimeve të huaja në vendin tonë

N nj takim midis Ministrit t Jashtm Meta dhe Ambasadorit spanjoll n Tiran Emanuel Montobbio, u nnshkrua vendimi pr heqjen e taksave t dyfishta, ’ka do t thot rritje t mundsive pr bizneset e huaja pr t investuar n Shqipri. Pala shqiptare dhe ajo spanjolle e pan si t domosdoshme marrjen e ktij v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.407Z

Lohan lamtumirë Tiranës zyrtare

Kryeministri Sali Berisha i ka deklaruar ambasadorit ne ikje te Komisionit Europain ne Tirane Helmut Lohan se zgjidhja e situates politike ne vend do te behet ne perputhje me sugjerimet e rezolutes se parlamentit europian. Sipas shefit te qeverise mazhoranca ka te gjithe predispoziten per te zbatuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.866Z

Conte: Nuk e njoh Balon, e testoj kunder Shqiperise

Mario Baloteli rikthehet ne kombetare dhe sipas te gjithe gjasave do te jete ne fushe kunder Shqiperise, ne takimin miqsore qe do te zhvillohet ne Xhenova, me 18 Nentor. "Jam i lumtur dhe krenar qe rikthehem te perfaqesoje shtetin tim", shkruan Baloteli ne Twitter. I qete eshte shfaqur dhe Conte ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Miqsorja, policia merr masa

Me rastin e ndeshjes miqsore, midis ekipeve K.F. Tirans dhe A.C. Milan, policia e Tirans ka marr masa pr sigurimin dhe ruajtjen e qetsis, para, gjat dhe pas ndeshjes. Ndeshja pritet t zhvillohet t martn n orn 19:00 n stadiumin kombtar Qemal Stafa. Pr kt arsye, q prej ors 12:00 e deri n fund t nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama