Rezultate te kerkimit per termin: +Miqsore

Total: 124
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Dorzon Letrat Kredenciale te Mbretresha

Ambasadori i Republiks s Kosovs n Mbretrin e Bashkuar, Muhamet Hamiti, ka dorzuar t martn n mesdit Letrat Kredenciale te Lartmadhria e Saj Mbretresha Elizabeta e Dyt. Ceremonia e dorzimit t Letrave u zhvillua n Pallatin Mbretror Buckingham Palace n Londr. Ambasadori Hamiti i prcolli Mbretreshs El

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Mediat e huaja pasqyrojnë skandalin në "Qemal Stafa"

Ngjarja e pazakont e ndrprerjes s energjis n stadiumin "Qemal Stafa" gjat miqsores mes Real Madridit dhe Gramoz ka zgjuar nj interes t madh n mediat e huaja. Britanikja "Independent" shkruan me ironi se kur Kristiano Ronaldo iu bashkua Galaktikve vern e shkuar, n mendjen e tij ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Cezena e Bogdanit jep shenja të mira për Serinë A, shqiptari bind

Cezena-Breshia 1-1 Sulmuesi shqiptar demonstron cilsit e tij n testin miqsor Erjon Bogdani dhe Cezena e tij kan zbritur n fush t shtunn n nj ndeshje miqsore ndaj Breshias, takimi i cili sht mbyllur me rezultatin e barabart 1-1. Skuadra e sulmuesit shqiptar ka treguar shenja t mira pr Serin A, por t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Zgjedhja, Topi uron Presidentin e ri gjerman

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i drgoi dje nj mesazh urimi zotit Kristian Vulf me rastin e zgjedhjes s tij n postin e lart t Presidentit t Republiks Federale t Gjermanis. N kt mesazh, Topi shpreh knaqsin e veant q, n emr t popullit shqiptar dhe n emrin e tij personal t&rsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Skuadra, grumbullimi më 29 gusht në Durrës

Axhenda Kombtarja shqiptare do ta nis grumbullimin pr dy ndeshjet e para eliminatore m 29 gusht. Trajneri Josip Kuzhe ka prcaktuar orn 18.00 t s diels pr paraqitjen e 23 lojtarve t thirrur “nn arm”. Dita e par e grumbullimit parashikohet t kaloj e gjitha me akomodimin n hotel “Dyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Vrasja e Konomit, vëzhgim te një servis

Pronari i objektit, ish-shok i Konomit, i dyshuar pr lidhje me grupin q vepron n Spanj dhe Franc Grupi hetimor arrin t marr nj tjetr dshmi pr ditn e ngjarjes Nj servis n Tiran sht vn nn vzhgim, pasi dyshohet se nga aty mund t vij identifikimi i dy personave me motor, q ekzekutuan Franc Konomin. Pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.768Z

FIFA diskutoi legalizimin e transferimeve nga Kosova

FIFA ka njoftuar zyrtarisht Federatn Kosovare t Futbollit, se njra prej problematikave n sportin m popullor t shtetit m t ri europian sht diskutuar gjat mbledhjes s Komitetit Ekzekutiv. Nprmjet nj shkrese, institucioni q drejton futbollin botror konfirmoi se gjat mbledhjes se mbajtur n fi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama