Rezultate te kerkimit per termin: +Miqsore

Total: 124
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Prishtina ftohet srish n Winterthur

FC Prishtina srish sht ftuar pr pjesmarrje n turneun e Futsallit, i cili do t zhvillohet m 10 janar t vitit 2010 n Zvicr. N kt turne, prve kampionit aktual t Kosovs, sikurse para nj viti, do t marrin pjes edhe FC Thun, FC Luzern, FC St. Gallen, FC Winterthur dhe FC Aarau. Lajmin e ka konfirmuar dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Shqipëri-Indi, aktivitet i përbashkët për Nënë Terezën

Shqipria dhe India po shohin mundsin e nj evenimenti t prbashkt n kuadr t festimeve pr nder t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs. Kryeministri Berisha priti dje antarin e Dhoms s Lart t Parlamentit Indian, dr. Radhakant Nayak. Pasi vlersoi marrdhniet e mira mes dy vendeve, Kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.635Z

Sot Shqipëria kundër Uzbekistanit në Durrës

Kombtarja do t luaj sonte n Durrs n ora 20:30 ndaj Uzbekistanit ndeshjen e fundit miqsore para eliminatoreve t Euro 2012. Kuqezinjt do t zhvillojn pr her t par nj ndeshje n “Niko Dovana” dhe pritet q n stadium t ket shum tifoz. mimet e biletave jan t lira, ndrsa n qytet ka shum pushues.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Syt n Afrik

T mrkurn dhe t enjten n qytetin Cape Town t Afriks s Jugut do t mbahet mbledhja e jashtzakonshme e antarve t Komitetit Ekzekutiv t FIFA-s. Prpos disa shtjeve t rndsishme botrore, n kt mbledhje Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s pritet t diskutoj edhe rreth futbollit t Kosovs. S paku kshtu kan premtuar zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Topi: Kina, rol konstruktiv për zgjerimin e njohjes së Kosovës

Takimi Presidenti i Republiks do t vizitoj s shpejti Pekinin zyrtar Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i ka krkuar dje Kins q t njoh pavarsin e Kosovs. Kreu i shtetit shqiptar, n nj takim q ka zhvilluar me nj delegacion t nivelit t lart t Byros Politike t Partis Komuniste Kineze, bri t qart edhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Shkëlqen Brazili Jr., e ardhmja ka nisur

Miqsorja “E ardhmja ka nisur”, ishte titulli i prdorur nga gazeta “O Globo” pr t festuar fitoren e Brazilit t ri t Mano Menezes. Trajneri i ri i “seleaos” ka debutuar me triumfin 2-0 prball SHBA-s, n nj miqsore ku golat u realizuan nga Nejmar dhe Pato. Mediat bra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Berisha: Prpjekje pr lehtsimin e veprimtaris s biznesit

Gjat vizits n Shkodr, Kryeministri Sali Berisha u ndal edhe n zonn industriale t qytetit, ku vizitoi fabrikn italo-shqiptare t prodhimit t kpucve, "Adelchi". Fabrika e kpucve "Adelchi", e cila aktualisht ka t punsuar 730 puntor, sht nj siprmarrje e re e cila ka nisur procedurat pr t prfituar nga nis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama