Rezultate te kerkimit per termin: +Miqsore

Total: 124
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Syt n Afrik

T mrkurn dhe t enjten n qytetin Cape Town t Afriks s Jugut do t mbahet mbledhja e jashtzakonshme e antarve t Komitetit Ekzekutiv t FIFA-s. Prpos disa shtjeve t rndsishme botrore, n kt mbledhje Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s pritet t diskutoj edhe rreth futbollit t Kosovs. S paku kshtu kan premtuar zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Topi: Kina, rol konstruktiv për zgjerimin e njohjes së Kosovës

Takimi Presidenti i Republiks do t vizitoj s shpejti Pekinin zyrtar Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i ka krkuar dje Kins q t njoh pavarsin e Kosovs. Kreu i shtetit shqiptar, n nj takim q ka zhvilluar me nj delegacion t nivelit t lart t Byros Politike t Partis Komuniste Kineze, bri t qart edhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Shkëlqen Brazili Jr., e ardhmja ka nisur

Miqsorja “E ardhmja ka nisur”, ishte titulli i prdorur nga gazeta “O Globo” pr t festuar fitoren e Brazilit t ri t Mano Menezes. Trajneri i ri i “seleaos” ka debutuar me triumfin 2-0 prball SHBA-s, n nj miqsore ku golat u realizuan nga Nejmar dhe Pato. Mediat bra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Berisha: Prpjekje pr lehtsimin e veprimtaris s biznesit

Gjat vizits n Shkodr, Kryeministri Sali Berisha u ndal edhe n zonn industriale t qytetit, ku vizitoi fabrikn italo-shqiptare t prodhimit t kpucve, "Adelchi". Fabrika e kpucve "Adelchi", e cila aktualisht ka t punsuar 730 puntor, sht nj siprmarrje e re e cila ka nisur procedurat pr t prfituar nga nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Presidenca e BE-së siguron Berishën: Brenda vitit, vizat dhe statusi

Leterme, Berishës: Shqiptarët pa viza brenda këtij viti Presidenca belge vlerson progresin e madh n reformat e ndrmarra nga qeveria shqiptare gjat ksaj periudhe dhe e siguron Kryeministrin Sali Berisha se kjo presidenc do ta mbshtes fuqishm Shqiprin n ecjen prpara me hapa t shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

McDonalds bhet i gjelbr

Shkronja M me ngjyr t verdh, e njohur si simbol i kompanis Mc Donalds, n Gjermani bhet e gjelbr. Kjo ngjyr do t dominoj pasi t bhet modernizimi dhe rikonstruktimi i restoranteve, ka deklaruar pr "Financial Times Deutschland", prfaqsuesi i ksaj kompanie pr Gjermani, Holger Becks. Sipas agjencive,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.952Z

Montobbio: Heqja e taksave të dyfishta për t'i dhënë hov investimeve të huaja në vendin tonë

N nj takim midis Ministrit t Jashtm Meta dhe Ambasadorit spanjoll n Tiran Emanuel Montobbio, u nnshkrua vendimi pr heqjen e taksave t dyfishta, ’ka do t thot rritje t mundsive pr bizneset e huaja pr t investuar n Shqipri. Pala shqiptare dhe ajo spanjolle e pan si t domosdoshme marrjen e ktij v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama