Rezultate te kerkimit per termin: +Mirnjohje

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] mirnjohje / docs[0] 93 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2010-04-04

Topalli, biçikleta, shpëtimi nga ngacmimet e djemve

Rrëfimi i rrallë i kryeparlamentares Jozefina Topalli Edhe sot, e pashkputur nga Beatrija e Dantes... N italisht njeh radhn e gjat t vargjeve t gruas q Dantja dashuronte, asaj q i drejtoi t gjith adhurimin e tij si nj qenie hyjnore me plot virtyte njerzore, pr ta nisur at

No Pic available
  • 2010-04-03

Një vit në NATO, Berisha: Anëtarësimi, një epokë e re

2 prill i 2010 sht prvjetori i par q e gjen Shqiprin si pjes e strukturave t NATO-s. Kryeminsitri i vendit, Sali Berisha i ftuar n nj simpozium n Komandn e Forcs s Bashkuar, me rastin e nj-vjetorit t Antarsimit, e vlersoi kt dat si ngjarjen m t rndsishme pr Shqiprin, pas pavarsis. Sipas tij antarsim

No Pic available
  • 2010-04-03

Qendër e re për fëmijët me autizëm

Fmijt autik i pret nj mjedis i ri, ku do t mund t zhvillojn terapit. Nj qendr e re e hapur pr kta fmij do t bj t mundur zhvillimin e nj terapie specifike pr t stimuluar shqisat dhe ndijimet e fmijve. Bashkia e Tirans ka pruruar kt qendr. Kryebashkiaku Edi Rama, gjat prurimit t qe

No Pic available
  • 2010-01-01

Kryeministri Berisha iu uron gëzuar të gjithë shqiptarëve Vitin e Ri 2010

T dashur qytetare e qytetar shqiptar, bashkkombse dhe bashkkombs t mi, kudo q ndodheni! Ora me akrepat e saj do t shnoj pas pak astesh, ndrrimin e viteve, momentin q po presim me padurim pr t prqafuar dhe pr t uruar me ngrohtsi, dashuri, miqsi dhe respekt njri tjetrin. Un, sonte, si familjar, pri

No Pic available
  • 2009-12-25

Kryeministri Berisha feston me fëmijët

Kryeministri Berisha dhe bashkshortja e tij kan shprndare dhurata pr fmijt e minatorve t aksidentuar n pun, policve t rn n detyr, jetim, rom e egjiptian si dhe pr fmijt e talentuar e me rezultate t larta n msime. Nn kujdesin e tyre, u organizua n ambientet e Kryeministris nj mbrmje festive. N salln

Woods, atleti i dekads
  • 2009-12-17

Woods, atleti i dekads

Tiger Woods sht votuar Atleti i Dekads nga redaktort sportiv amerikan, katr dit pasi ai njoftoi pr trheqjen nga golfi pr t rregulluar problemet n jetn e tij private. Woods mori 56 nga 142 vota n nj sondazh t agjencis Associated Press, i prcjell nga Lance Armstrong dhe Roger Federer. mimi sht mir

Nobelistja shqiptare
  • 2009-12-11

Nobelistja shqiptare

Para tridhjet viteve pr her t par nj mim Nobel ka rn n duart e nj shqiptareje. Ka qen pikrisht Nna Terez shqiptarja e par q sht laureuar me mimin Nobel pr Paqe. N tridhjet vjetorin e dhnies s ktij mimi, t enjten, nn patronazhin e Presidentit t Kosovs, Fatmir Sejdiu, sht mbajtur nj akademi prkujtimor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama