Rezultate te kerkimit per termin: +Mirnjohje

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] mirnjohje / docs[0] 93 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2010-06-05

Media shqiptare, kryeredaktori i ANSA-s: Të gjejë rolin në shoqëri

Dr. Diego Minuti flet për standard për gazetarinë shqiptare dhe atë botërore, problemet kryesore dhe sugjerimet që duhen ndjekur Rektorja e Universitetit “Pavarsia” Vlor, prof. Arta Musaraj, mirpriti kto dit gazetarin e njohur italian, dr. Diego Minuti, drejtor i

No Pic available
  • 2010-06-04

Ngërçi, Berisha i ofron Ramës paketën e konsensusit

Kryeministri, thirrje Ramës: Prano zgjidhjen ligjore Nj paket kompromisi e shoqruar me thirrjen e Kryeministrit Sali Berisha drejtuar kryesocialistit Edi Rama q t pranoj si zgjidhjen m ligjore t ngrit politik. Berisha i krkoi dje kryetarit t opozits q t pranoj paketn pr kompromi

No Pic available
  • 2010-06-01

Topalli: Rama nuk meriton të jetë në politikë

Vizat, meritë e shqiptarëve, e qeverisë dhe e Kuvendit Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, nuk duhet t jet m politikan. Kshtu shprehet kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli. Sipas saj, nj njeri q deklaron publikisht n media se nuk sht i gatshm t bj kompromis pr zbatimin e

No Pic available
  • 2010-05-30

Vizat, Qeveri: Brenda qershorit plotësohen detyrimet

Turdiu: Hapat e mëtejshëm deri në finalizim Qeveria shqiptare mbetet e angazhuar q brenda muajit qershor, t prmbush tri krkesat teknike, t lna n ngarkim nga Komisioni Evropian n kuadr t liberalizimit t vizave dhe se premtimi pr lvizjen pa viza n hapsirn “Schengen”

No Pic available
  • 2010-05-21

Pyetjet shtesë, Berisha: Përgjigjet, gati më 10 qershor

Së shpejti në Shqipëri 9 misione ekspertësh KE krkon nj tjetr angazhim t qeveris, s cils i duhen 50 dit koh pr prgatitjen e prgjigjeve t pyetjeve shtes q Komisioni Evropian i drgoi Shqipris para pak ditsh, t cilat testojn progresin e vendit ton n rrugtimit drejt BE-s. Kryemin

No Pic available
  • 2010-05-21

Konferenca Islamike miraton rezolutën për Kosovën

Vendet e Organizats s Konferencs Islamike (OKI) njsojn mbshtetjen ndaj pavarsis s Kosovs. N seancn prmbyllse t Ministerialit t OKI n Dushanbe t Taxhikistanit, ministrat e Jashtm t vendeve islamike kan miratuar rezolutn “Pr situatn n Kosov”. Ky dokument sht miratuar ed

No Pic available
  • 2010-05-06

"Vatra": Djegia e flamurit të NATO, akt i shëmtuar

Federata Panshqiptare e Ameriks "Vatra" shprehu dje shqetsimin nga gjendja e rnd politike e krijuar n Shqipri. E ka shprehur kt kryetari i Keshillit Drejtues, Gjon Bucaj, i cili theksoi se djegia e flamurit t NATO-s gjat protestave t opozits n Tiran, sht nj akt i shmtuar. Sipas tij ky akt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama