Rezultate te kerkimit per termin: +Mirnjohje

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] mirnjohje / docs[0] 93 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2010-05-05

Rama: Asnjë vendim gjykate nuk na ndal

Deputetja Klodiana Spahiu në spital me probleme stomaku Sot hyn n ditn e pest greva e uris s 20 deputetve dhe 180 militantve t PS-s. Gjat dits s djeshme u shnua dhe prkeqsimi i par i shndetit tek grevistt, pasi deputetja Klodiana Spahiu e qarkut Durrs prfundoi n spital me problem

No Pic available
  • 2010-05-02

Kriza financiare në Greqi dhe shqiptarët atje

Kto dit, rrjetet e lajmeve po prcjellin vlersimin e agjencis financiare “Standard & Poor’s” pr bonot e thesarit (borxhin shtetror) t Greqis. Sipas atij vlersimi, investimet nga bonot greke t thesarit dalin me humbje dhe borxhi i Greqis ka vlern e plehrave/hedhurinave (“

No Pic available
  • 2010-04-22

Sheshi, Kuvajti, ndihmë Berishës, dyfishon fondin

Berisha takon këshilltarin e Kryeministrit të Kuvajtit Emiri i Kuvajtit pranon krkesn e Kryeministrit Sali Berisha pr dyfishim t ndihms pr sheshin "Sknderbej", nga 5 n 10 milion euro. Kt krkes z. Berisha e parashtroi gjat vizits s tij n Kuvajt dhe lajmin ia prcolli pak prpara m

No Pic available
  • 2010-04-20

Një gjerman, për historinë e kishës shqiptare

Konferenca Ipeshkvore e Shqipris dhe Nunciatura Apostolike e Shqipris, n rastin e 150-vjetorit t themelimit t Seminarit Ndrdioqezan Shqiptar n Shkodr (1859), m 17 prill, pran ktij seminari, organizoi n Shkodr nj program festiv. N kuadr t ktij programi njditor n ambientet e semina

No Pic available
  • 2010-04-16

Të kthejmë kokën pas për të kuptuar

Marrdhniet midis Shqipris dhe Maqedonis jan shum t mira dhe po zhvillohen n drejtimin e duhur. Si politikan, ne kemi pr detyr t’u shrbejm vendeve tona dhe popujve tan. E rndsishme sht q, n mnyr reciproke, jemi t vetdijshm dhe se mes nesh ka nj vullnet t qart politik pr t’i uar m tej at

No Pic available
  • 2010-04-14

Berisha: UÇK, faqja e ndritur e Kosovës

Kryeministri Berisha priti dje prfaqsues t Shoqats s Veteranve, Invalidve dhe Dshmorve t Lufts s Kosovs si dhe veprimtarin e shquar kosovar Hysen Grvalla. Z. Rustem Berisha, komandat i Brigads 138 t Ushtris lirimtare t Kosovs, vlersoi kontributin n dit t vshtira dhn Kosovs si nj

No Pic available
  • 2010-04-04

Berisha: Ia dolëm, bëmë zgjedhjet më demokratike

2 prilli 2010 e gjen Shqipërinë më të sigurt në ndërtimin e vlerave të lirisë 2 prilli 2010 e gjen Shqiprin m t sigurt n ndrtimin e vlerave t liris, pasi dje mbushi nj vje si antare me t drejta t plota n NATO. Kryeministri i vendit, Sali Berisha, i ftuar n nj simpozium n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama