Rezultate te kerkimit per termin: +Mitrovicasit

Total: 230
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.867Z

“Bridge Film Fest” synon t’i bashkojë mitrovicasit e jugut me të veriut

TIRANE- Festivali Ndërkombëtar i filmit “Bridge Film Fest”, i cili nisi mbrëmjen e djeshme dhe do vazhdojë për pesë ditë me radhë në qytetin e Mitrovicës, synon t’i bashkojë mitrovicasit e jugut me të veriut. Ky Festi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.104Z

Mitrovicasit nisën për protestë

Rreth 400 protestues me shtatë autobusë janë nisur nga qendra e Mitrovicës për të iu bashkangjitur protestës gjithë popullore në Prishtinë. Ndërkohë, një grup tjetër i protestuesve në pesë autobusë janë nisur nga Rahoveci për në Prishtinë./Kosovapress/

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.064Z

Trepça 89 eliminohet me humbje të thellë

Trepça 89 u eliminua që në raundin paraeliminator të Uefa Champions League duke mbyllur shumë shpejt ëndrrën europiane, që rezultoi dëshpëruese për xehetarët. Ndeshja e parë ndërkombëtare në nivel klubesh e luajtur në stadiumin Adem Jashari rezultoi një zhgënjim me skuadrën e Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.914Z

Gjithçka e barabartë

Klubi i basketbollit Bashkimi, të mërkurën mbrëma në Prizren e ka fituar ndeshjen e dytë gjysmëfinale të play-offit ndaj Trepçës me rezultat 100:89, duke e barazuar serinë e ndeshjeve në 1:1. Përpos çerekut të parë, që përfundoi 28:26 për mitrovicasit, në pjesën tjetër të ndes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Bambi s146di te ndalet

Nga Express me 14 nentor 2010 ne ora 2316 Bambi nuk e ka ndermend te ndalet kete sezon. Skuadra serbe nga Mitrovica te dielen mbrema e mposhti edhe Pejen duke mbetur ekipi i vetem ne Superlige pa pesuar humbje. Mitrovicasit te cilet e kane nje ndeshje me pak kane shenuar kater fitore rresht. At

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.198Z

Trepça në finale

Trepça ka arritur në finale të play-offit, pasi ka shënuar fitore të dielën në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ndaj Bashkimit, të zhvilluar në Bardhosh, me rezultat 98:80, përkatësisht 2:1 me ndeshje. Mitrovicasit gjatë gjithë ndeshjes kanë dominuar përballë prizrenasve, të cilët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.452Z

Për Trepçën, fitore në tavolinë

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) të premten ka mbajtur mbledhjen e vet, në të cilën ka vendosur që ndeshja e ndërprerë e xhiros së fundit të stinorit vjeshtor ndërmjet Trepçës dhe Kosovës së Vushtrrisë të regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 për mitrov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama