Rezultate te kerkimit per termin: +Moldavia

Total: 1048
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.834Z

Shqipëria dhe Moldavia mepagat më të ulta në Evropë

Shqipëria renditet në vendin e fundit në rajon për nivelin e pagave të punonjësve dhe e parafundit në Evropë duke lënë pas vetëm Moldavinë.Raporti i nivelit të pagave është publikuar nga Federata e Punëdhënësve Evropiane. Rumania, Bullgaria, Serbia dhe Maqedoni renditen para Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.578Z

Moldavia ne trazira, hedh akuza ndaj Rumanise

KISHINAU - Presidenti moldav Vladimir Voronin, ka akuzuar dje Rumanine si shtet te perfshire ne trazirat e dhunshme qe tronditen Kishinaun komunist, pas fitores ne zgjedhjet parlamentare. Lajmi u be i ditur nga agjencia ruse Interfax. Ne oret e fundit nga protestuesit kishin sulmuan ndertesat qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.532Z

Moldavia mbetet pa president - Deshton referendumi per shkak te pjesemarrjes se ulet

Banoret e vendit evropianolindor duhet te vendosnin me voten e tyre nese presidenti i vendit ne te ardhmen do te zgjidhej perseri drejtpersedrejti nga populli. Ne vend te nje pjesemarrje te nevojshme te nje te tretes se votuesve ne referendum diten e diele moren pjese gati 30 per qind bene te ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.705Z

Edhe Transdniester pro bashkimit me Rusinë. Moldavia paralajmëron

MOLDAVI- Edhe Transdniestria, një rajon separatist i Moldavisë ka aplikuar për anëtarësim në Federatën Ruse. Lajmi është konfirmuar nga Irina Kubanskikh, zëdhënësja e parlamentit lokal, ku sipas saj ka nisur një apel për udhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.834Z

Ukraina, Gjeorgjia dhe Moldavia, më pranë Europës BE lidh marrëveshje historike me fqinjët ish-sovjetikë

Detaj: Poroshenko: Sapo të jetë e gatshme Ukraina, ajo do të lejohet të hyjë në BE. Një deklaratë që BE-së nuk i kushton asgjë, por që për vendin tim do të ishte e barabartë me një botë të tërë”. Në fakt, reagimi nga Moska nuk vonoi të mbërrinte. Vetëm pak minuta, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.475Z

Rusia nis agresionin për shkëputjen e Transnistrisë nga Moldavia

Moska, me ndihmën e Kievit, i tregon muskujt Kishinievit Rusia dhe Ukraina i kanë transformuar në mënyrë radikale marrëdhëniet e tyre të mëparshme antagoniste, për vetëm disa muaj prej se Viktor Janukoviq u zgjodh president i Ukrainës. Tash duket se Moska do ta shfrytëzojë mbështetjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.278Z

Moldavia Ukraina dhe Bjellorusia kushinetat e lojes se re te diplomacise euro-atlantike

27-11-2010 / Nga Andrew Wilson Historite e suksesshme ne ate qe Bashkimi Europian e quan fqinjesi e mire kane qene te veshtira per tu permbushur. Ne fillim Gjeorgjia pastaj Ukraina dhe kohet e fundit Moldavia kane qene shpresat e medha te BE-se. Por ne secilin rast keto shpresa jane thyer.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama