Rezultate te kerkimit per termin: +Moldavia

Total: 1048
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.970Z

Kosova e para në rajon për remitenca

Nga Express më 06 maj 2011 në ora 16:05 Tre për qind e të rriturve që jetojnë në një shtëpi marrin remitenca – qoftë në formë parash ose të mirash tjera materiale – nga dikush që jeton në një vend tjetër. Instituti i hulumtimeve Gallup ka dalë me këto rezultate pas an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Berisha drejt Kroacisë për të marrë pjesë në takimin e BERZH-it

Kryeministri Sali Berisha u nis pasditen e djeshme për në Zagreb të Kroacisë ku do të marrë pjesë në takimin e 19-të vjetor të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe në Forumin e Biznesit që do të zhvillohet atje. Në këtë takim të rëndësishëm pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.851Z

Shqiperi elet Ministeriali i Mbrojtjes se vendeve te Evropes Juglindore

Ne Shqiperi u cel sot pasdite ministeriali i Mbrotjes se vendeve te Europes Juglindore ne te cilin perfaqesohen 16 vendeve te rajonit perfshire edhe Shtetet e Bashkuara. Seanca plenare e takimit do te zhvillohet neser dhe diskutimet e vendeve anetare do te perqendrohen ne rolin e forcave te armatosu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.774Z

U-21, me Moldavinë shansi i vetëm për pikë

Kombëtarja U-21 luan sot në stadiumin e Korçës, me shanset e vetme për të marrë tri pikë të plota në kualifikimet për në Europianin e 2013-s. Kundërshtari është Moldavia, skuadër kjo e konsideruar si një nga më të dobëtat, së bashku me Shqipërinë në grupin 6, ku bën pjesë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.145Z

U-21 merr barazimin, Shqipëria merr 1 pikë ndaj Rusisë

Kombëtarja U-21 e Shqipërisë ka arritur të marrë një barazim ndaj bashkëmoshatarëve rusë në takimin e vlefshëm për kualifikueset e EURO 2013 për këtë grupmoshë, të zhvilluar në Moskë. Në kët&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.716Z

Shqipëria e 11-ta me radhë në gjysmëfinalen e dytë të Evrovizionit

Në City Hall në Stokholm të Suedisë, ku edhe do të mbahet sivjet festivali i këngës evropiane, Evrovizion, është hedhur shorti se si do të performojnë me radhë përfaqësuesit e secilit shtet pjesëmarrës. Eneda Tarifa, që përfaqëson Shqipërinë me këngën "Përrallë", do të pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.742Z

Kosova me regjim gjysmë-autoritar

Organizata Freedom House ka publikuar të martën raportin "Vendet në tranzicion" i cili mbulon zhvillimet e vitit 2014, ku thuhet se demokracia në vendet e Ballkanit vazhdon të jetë e brishtë dhe se në disa raste ka pësuar rënie. Ndërsa, Kosova bën pjesë në kategorinë e vendeve me reg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama