Rezultate te kerkimit per termin: +Moldavia

Total: 1048
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.532Z

Rumania shkatërron “vëllezërit” nga Moldavia

Albania-sport - Rumania vuajti jo pak për të mposhtur 2-0 "vëllezërit" e tyrë nga Moldavia, në takimin e zhvilluar në stadiumin kombëtar të Bukureshtit. Golat për skuadrën e trajnerit Viktor Piturka u realizuan në 15 minutar e fundit. Ionut Mazilu finalizoi në minutën e 85, ndërkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.139Z

Moldavia, Rusia dhe historia

është vështirë të gjesh një ngjarje apo periudhë historike, për të cilën të kenë të njëjtën pikëpamje historianët e dy shteteve të lidhur përkohësisht, për njërën apo tjetrën arsye, gjatë historisë. Afrimi i pikëpamjeve historike bëhet akoma më i vështirë, kur në mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.486Z

Moldavia në udhëkryqin midis Rusisë dhe BE-së

Moldavia i është drejtuar sot zgjedhjeve presidenciale, që mund të sjellin në pushtet kandidatin socialist pro-rus, pas demaskimit të skandalit korruptiv miliarda dollarësh, që ka zbehur besimin tek politikanët që favorizojnë marrëdhënie më të ngushta me perëndimin. Ish-republika sov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.697Z

Moldavia mban zgjedhjet parlamemtare

Moldavët votojnë sot në zgjedhjet parlamentare, të cilat konsiderohen si garë midis partive pro-evropiane dhe atyre që mbështesin lidhjet më të afërta me Rusinë. Mbi 3.2 milionë moldavë do të zgjedhin deputetët për parl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.312Z

Moldavia që ia mori mendjen kapitenit të Concordia-s (FOTO)

Një kërcimtare, e cila ndodhej në dhomën e komandimit të anijes Costa Concordia, në momentin kur ajo u përplas duke vrarë 32 persona, pranoi se është e dashura e kapitenit, që ndodhet në gjyq për vrasje. Domnica Cemorton, nga Moldavia, i tha gjykatës në Itali se ajo kishte hipur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.801Z

Bajden: Moldavia e ka vendin në BE

Zëvendëspresidenti amerikan, Xho Bajden, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për aspiratat evropiane të Moldavisë, gjatë vizitës që po zhvillon në këtë vend. “Ne besojmë se Moldavia është një shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.834Z

Shqipëria dhe Moldavia mepagat më të ulta në Evropë

Shqipëria renditet në vendin e fundit në rajon për nivelin e pagave të punonjësve dhe e parafundit në Evropë duke lënë pas vetëm Moldavinë.Raporti i nivelit të pagave është publikuar nga Federata e Punëdhënësve Evropiane. Rumania, Bullgaria, Serbia dhe Maqedoni renditen para Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama