Rezultate te kerkimit per termin: +Moldavia

Total: 1048
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.486Z

Moldavia në udhëkryqin midis Rusisë dhe BE-së

Moldavia i është drejtuar sot zgjedhjeve presidenciale, që mund të sjellin në pushtet kandidatin socialist pro-rus, pas demaskimit të skandalit korruptiv miliarda dollarësh, që ka zbehur besimin tek politikanët që favorizojnë marrëdhënie më të ngushta me perëndimin. Ish-republika sov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.697Z

Moldavia mban zgjedhjet parlamemtare

Moldavët votojnë sot në zgjedhjet parlamentare, të cilat konsiderohen si garë midis partive pro-evropiane dhe atyre që mbështesin lidhjet më të afërta me Rusinë. Mbi 3.2 milionë moldavë do të zgjedhin deputetët për parl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.312Z

Moldavia që ia mori mendjen kapitenit të Concordia-s (FOTO)

Një kërcimtare, e cila ndodhej në dhomën e komandimit të anijes Costa Concordia, në momentin kur ajo u përplas duke vrarë 32 persona, pranoi se është e dashura e kapitenit, që ndodhet në gjyq për vrasje. Domnica Cemorton, nga Moldavia, i tha gjykatës në Itali se ajo kishte hipur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.801Z

Bajden: Moldavia e ka vendin në BE

Zëvendëspresidenti amerikan, Xho Bajden, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për aspiratat evropiane të Moldavisë, gjatë vizitës që po zhvillon në këtë vend. “Ne besojmë se Moldavia është një shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.834Z

Shqipëria dhe Moldavia mepagat më të ulta në Evropë

Shqipëria renditet në vendin e fundit në rajon për nivelin e pagave të punonjësve dhe e parafundit në Evropë duke lënë pas vetëm Moldavinë.Raporti i nivelit të pagave është publikuar nga Federata e Punëdhënësve Evropiane. Rumania, Bullgaria, Serbia dhe Maqedoni renditen para Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.578Z

Moldavia ne trazira, hedh akuza ndaj Rumanise

KISHINAU - Presidenti moldav Vladimir Voronin, ka akuzuar dje Rumanine si shtet te perfshire ne trazirat e dhunshme qe tronditen Kishinaun komunist, pas fitores ne zgjedhjet parlamentare. Lajmi u be i ditur nga agjencia ruse Interfax. Ne oret e fundit nga protestuesit kishin sulmuan ndertesat qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.532Z

Moldavia mbetet pa president - Deshton referendumi per shkak te pjesemarrjes se ulet

Banoret e vendit evropianolindor duhet te vendosnin me voten e tyre nese presidenti i vendit ne te ardhmen do te zgjidhej perseri drejtpersedrejti nga populli. Ne vend te nje pjesemarrje te nevojshme te nje te tretes se votuesve ne referendum diten e diele moren pjese gati 30 per qind bene te ditur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama