Rezultate te kerkimit per termin: +Moldavia

Total: 1048
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.312Z

Moldavia që ia mori mendjen kapitenit të Concordia-s (FOTO)

Një kërcimtare, e cila ndodhej në dhomën e komandimit të anijes Costa Concordia, në momentin kur ajo u përplas duke vrarë 32 persona, pranoi se është e dashura e kapitenit, që ndodhet në gjyq për vrasje. Domnica Cemorton, nga Moldavia, i tha gjykatës në Itali se ajo kishte hipur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.801Z

Bajden: Moldavia e ka vendin në BE

Zëvendëspresidenti amerikan, Xho Bajden, ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për aspiratat evropiane të Moldavisë, gjatë vizitës që po zhvillon në këtë vend. “Ne besojmë se Moldavia është një shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.834Z

Shqipëria dhe Moldavia mepagat më të ulta në Evropë

Shqipëria renditet në vendin e fundit në rajon për nivelin e pagave të punonjësve dhe e parafundit në Evropë duke lënë pas vetëm Moldavinë.Raporti i nivelit të pagave është publikuar nga Federata e Punëdhënësve Evropiane. Rumania, Bullgaria, Serbia dhe Maqedoni renditen para Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.578Z

Moldavia ne trazira, hedh akuza ndaj Rumanise

KISHINAU - Presidenti moldav Vladimir Voronin, ka akuzuar dje Rumanine si shtet te perfshire ne trazirat e dhunshme qe tronditen Kishinaun komunist, pas fitores ne zgjedhjet parlamentare. Lajmi u be i ditur nga agjencia ruse Interfax. Ne oret e fundit nga protestuesit kishin sulmuan ndertesat qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.532Z

Moldavia mbetet pa president - Deshton referendumi per shkak te pjesemarrjes se ulet

Banoret e vendit evropianolindor duhet te vendosnin me voten e tyre nese presidenti i vendit ne te ardhmen do te zgjidhej perseri drejtpersedrejti nga populli. Ne vend te nje pjesemarrje te nevojshme te nje te tretes se votuesve ne referendum diten e diele moren pjese gati 30 per qind bene te ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.705Z

Edhe Transdniester pro bashkimit me Rusinë. Moldavia paralajmëron

MOLDAVI- Edhe Transdniestria, një rajon separatist i Moldavisë ka aplikuar për anëtarësim në Federatën Ruse. Lajmi është konfirmuar nga Irina Kubanskikh, zëdhënësja e parlamentit lokal, ku sipas saj ka nisur një apel për udhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.834Z

Ukraina, Gjeorgjia dhe Moldavia, më pranë Europës BE lidh marrëveshje historike me fqinjët ish-sovjetikë

Detaj: Poroshenko: Sapo të jetë e gatshme Ukraina, ajo do të lejohet të hyjë në BE. Një deklaratë që BE-së nuk i kushton asgjë, por që për vendin tim do të ishte e barabartë me një botë të tërë”. Në fakt, reagimi nga Moska nuk vonoi të mbërrinte. Vetëm pak minuta, pasi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama