Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
No Pic available
  • 2017-05-13

Mesazh në kohën e duhur!

Nga Dr. Isidor Koti Deklarata e sotme e komuniteteve fetare ndaj situatës së tensionuar politike në vend ishte një mesazh i rëndësishëm në kohën e duhur. Edhe pse në vija të përgjithshme bëhet thirrje për paqe e urtësi, në këtë deklaratë, komunitetet fetare nuk ofrojnë zgjidhje k

DUHET SHPIKUR NJË CROCODILE PËR BASHËN
  • 2017-04-22

DUHET SHPIKUR NJË CROCODILE PËR BASHËN

Kjo është vija e fundit e kuqe në këtë nxirrje të befasishme të rrethanave që po prodhojnë spiralen e një krize të frikshme. Ndaj duhet gjetur dhe nëse nuk gjendet dot, duhet shpikur një Crocodile për Bashën, jo për ta kafshuar, por për ta shpëtuar atë Nga Lorenc Vangjeli Torovica

Puna e përjetshme në një dhomë të izoluar
  • 2017-03-20

Puna e përjetshme në një dhomë të izoluar

Kontrabasi është  premiera më e re në Qendrën Kulturore Tirana (Teatri Metropol) nën regjinë e Stefan Çapalikut. Kontrabasi vepra e shkruar nga Patrick Suskind e nën intepretimin e Pjerin Vlashit do të vijë premierë në skenën e Qëndrës Kulturore Tirana më 24 mars. Kontrabasi përb

No Pic available
  • 2017-03-07

Nga Kliton Nesturi / Dhe vjen Mbreti Xhon i Shekspirit

Thesaret e kulturës dhe artit botëror, megjithë zhvillimet e mëdha që kanë ndoshur në shoqërinë tonë, sërish vazhdojnë të mbeten të panjohura për ne, pavarësisht nxitimit për të kapur kohën e humbur. Ky është mendimi i parë që më erdhi ndër mend sapo përfundova së lexuari

Atdheu dhe shtëpia, Ismail Kadare dhe Luan Starova
  • 2017-02-08

Atdheu dhe shtëpia, Ismail Kadare dhe Luan Starova

Virion Graci Kërkimi i origjinës vetjake ka qenë nga shtysat e forta, dramtike e njerëzore njëkohësht, që i ka vënë shkrimtarët në ballafaqime të gjera me të kaluarën e tyre, me faktet autobiografike, me ndodhitë e ndryshme mbresëlënëse e vendimtare. Për një pjesë shkrimtarësh,

DIASPORA, SI STREHA E FUNDIT E KRYEMINISTRIT RAMA
  • 2016-11-24

DIASPORA, SI STREHA E FUNDIT E KRYEMINISTRIT RAMA

Petrit Kuçana * Nëse ju nuk ju pëlqen ambasadori, atëherë që në këtë moment unë e anuloj takimin. Kjo ka qenë përgjigja e prerë që u erdhi njerëzve të Ramës disa vite më parë në Britaninë e Madhe, ndërsa u orvatën ti mbushnin mendjen Lord Dubs, që në takim të mos e merrnin

No Pic available
  • 2016-11-23

Mikrofoni i fikur i Samitit, apo diaspora si streha e fundit e kryeministrit Rama

Nga Petrit Kuçana Nëse ju nuk ju pëlqen ambasadori, atëherë që në këtë moment unë e anuloj takimin. Kjo ka qenë përgjigja e prerë që u erdhi njerëzve të Ramës disa vite më parë në Britaninë e Madhe, ndërsa u orvatën ti mbushnin mendjen Lord Dubs, që në takim të mos e merrn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama