Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
No Pic available
  • 2013-12-19

Basha: Rama dështoi me BEsiç dështoi me armët kimike

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/"Ekzekutivi të reflektojë" Rama deklaroi dje: Jemi të vendosur TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar sërish akuzat ndaj qeverisë për shtyrjen e statusit të vendit kandidat të Shqipërisë

Basha Statusi faji i Rames
  • 2013-12-19

Basha Statusi faji i Rames

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i kërkoi Kryeministrit Edi Rama të reflektojë dhe të mos e shohë përgjegjësinë për shtyrjen e vendimmarrjes për statusin askund tjetër, përveçse tek vetja. “Fajin, sipas  tij

No Pic available
  • 2013-12-01

“Fausti prej Tirane” Ja kush ështëMefistoja i Stefan Çapalikut

TIRANE- Monodrama “Fausti prej Tirane” e dramaturgut Stefan Çapaliku shpreh dramën e brezit të intelektualëve të viteve ’80 në Europën e bllokut socialist dhe në vitet ’90 në Shqipëri, që i ishin përkushtuar rrëzimit të komunizmit të nxitur nga ideja e çlirimi

No Pic available
  • 2013-11-11

Vjeshta

Bruno Schulz (12 Korrik 1892 -19 Nëntor 1942) ishte një shkrimtar i madh polak, piktor, kritik letrar dhe mësues arti, i lindur nga prindër hebrenj, vlerësuar si ndoshta një nga stilistët më të mëdhenj të prozës polake moderne të sheku

No Pic available
  • 2013-11-07

23-vjeçarja Qëndresë Haliliboton librin e gjashtë

Qëndresë Halili, një autore shumë njohur në Kosovë për shkak se ka nisur të shkruajë që në moshën 10-vjeçare, vjen me romanin e saj të ri “Përsëri përsëritet”. Autorja vlerësohet për sti

Pyetje pa përgjigje dhe përgjigje pa pyetje
  • 2013-11-06

Pyetje pa përgjigje dhe përgjigje pa pyetje

A duhet të heqim dorë nga zakoni i të pyeturit? A do të ishte njëlloj njerëzore një botë që nuk ngre pyetje? Shumë besojnë se aftësia për tu habitur dhe për të pyetur përbën themelin e ekzistencës Filozofi Nga Roger Scruton Nëse pyes veten çfarë na bën njerëzorë, një pë

No Pic available
  • 2013-10-26

George Pali, piktori që theu kufirinnë mënyrë spektakolare me 12 vetë

TIRANE- Rasti në fjalë është i pangjashëm për vetë non sensin historik që të krijon ky profil i propozuar nga unë si një gjetje e rrallë që i ngjan për më shumë një skenari të gatshëm për bër&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama