Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Total: 230
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.349Z

Vizitore ne ekspoziten Ndoshta te enderrosh

Tetë artistë të rinj përcjellin ëndrrën nëpërmjet artit bashkohor në ekspozitën "Onufri" të këtij viti. Kuratori i ekspozitës, italiani Danile Capra, ka përdorur një varg të Shekspirit nga monologu i Hamletit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.691Z

111 euro! Ja çfarë e shqetëson Viktor Zhustin

Çfarë e shqetëson më së shumti aktorin Viktor Zhusti në jetën shqiptare? Ajo që shqetëson shumëkënd: pagat dhe pensionet tepër të ulëta për të siguruar një jetë dinjitoze. "Pensionin tim. Më trishton monologu që bëj sa herë shoh ato tre shifra monotone: 111 euro," thotë aktor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.135Z

Basha: Rama monolog, s' reflektoishqetësimet mbarëpopullore

TIRANE- Kryetari i PD-së deklaron se me fjalën e tij të mbajtur në grupin PS kryeministri nuk reflektoi për shqetësimin mbarëpopullor në rritje për rritjen galopante të taksave dhe shtrenjtimin e kostos së jetesës.  “Monolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.900Z

"ëngjëlli i Gravitetit", premierë në Teatrin Metropol

Në sallën bodrum të Teatrit të Metropolit regjisori dhe aktori Florian Agalliu është duke jetëzuar tragjikomedinë 'ëngjëlli i Gravitetit" e konceptuar në trajtë monologu mbi historinë e jetës së një obezi. E reja e premierës vjen me regji të Renisa Shabanit kësaj here e gjen si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.546Z

Basha reagon pas komunikimit të Ramës: Edhe aerodromet e drogës nga frika e policisë i ndërtuan?

Pas komunikimit javor të kryeministrit Edi Rama, ka reaguar kreu demokrat Lulzim Basha. Ai shkruan në Facebook se Rama gënjen. Postimin e tij ai e shoqëron me një foto, ku duket Rama me hundë të gjatë. Thagma nga monologu i përjavshëm i Ed mashtruesit: Sipërfaqja me drogë u rrit 5 herë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.860Z

Imazhe tradhtare

Premiera / Perjetesi doli nga fondi i Arkivit Shteteror i rezervuar qysh prej vitit te prodhimit 1974. I dyti dokumentar i ndaluar i Dhimiter Anagnostit ku tjeter gjuhe flet imazhi e tjeter teksti propagande. Disa pyetje para gjoksit te forte te Nenes Shqiperi Perjetesi dokumentari i dyte i n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama