Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Total: 230
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.071Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.527Z

Tajson , dokumentar mbi jeten e tij

Jeta e boksierit te madh Majk Tajson do te behet dokumentar. Filmi i quajtur “Tajson” do te tregoje per jeten e boksierit si ne ring ashtu edhe jashte saj. Me ane te nje monologu prej 90 minutash, te shoqeruar me pamje, kampioni do te tregoje per deshira dhe gabimet qe ka bere ne jeten e tij.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.785Z

Engjëlli i Gravitetit, një monodramë në Metropol

Aktori i ri i talentuar Florian Agalliu, pas suksesit të tij në disa shfaqje teatrore tashmë ka filluar punën për një monodramë, e cila ka në fokus koncepte pro dhe kundër moralit, mendimit fetar, universales etj. Monodrama Engjëlli i Gravitetit do të shfaqet në datat  6, 7, 8 dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.186Z

Monologu i Neritan Liçajt dhe tërsëllima sociale

TIRANE-Marrja e një teksti të hershëm antologjik dhe ridhënia e tij në një tjetër trajtë, në të tjera situata e domethënie është e modës në letërsinë postmoderne, një kod, një shenjim letrar. Por lojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.427Z

Mirush Kabashi dhe Canto Ostinato meets JAZZ bashkë në Tiranë

Një koncert që takon tingujt e muzikës pianistike dhe fjalët bashkon mbrëmjen e së enjtes Mirush Kabashin dhe "Canto Ostinato meets JAZZ", interpretuar nga Jeroen van Veen, Sandra van Veen, Mike Del Ferro, në Tiranë. Koncerti, ku do të gërshetohen monologu i aktorit të njohur Kabashi dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama