Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
No Pic available
  • 2008-01-25

Portreti i një Zonje

Për kujtimin e sopranos Gjuzepina Kosturi, një monografi dhe një arkiv filmik me pjesë operash dhe kronika të kohës deri në vitet tetëdhjetë Duke e parë në xhirimet e disa dekadave më parë, këngëtarë të rinj, që e njihnin vetëm për emër Gjyzepina Kosturin, përshpëritnin: pask

No Pic available
  • 2008-01-06

Shqipëria, pa koment në Luce

Rreth 150 orë dokumentarë shqiptarë shërbehen on line nga dje në arkivin italian "Luce". Gjysmë shekulli Shqipëri u tregohet pa koment italianëve Filma dokumentarë shqiptarë rreth 150 orë, ka dy ditë që janë hedhur on line në portalin e arkivave prestigjioze italiane, "Luce". Përkr

No Pic available
  • 2007-12-14

Vrau gruan, i telefonon vjehrres ne arrati

Artan Cena Martesa e ciftit pati nje jetegjatesi jo me shume se 365 dite. Sapo ka kaluar mengjesin e djeshem kufirin shqiptaro-grek, Dan Hutra ka marre nga nje kartofon rruge familjen e gruas se tij 22-vjecare, Dafina Havalaja, me te cilen kishte lidhur kurore prej nje viti dhe nje jave me pare isht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama