Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
Letërsia shqipe gjatë vitit 2015
  • 2016-01-06

Letërsia shqipe gjatë vitit 2015

Ismail Kadare, Fatos Kongoli, Ben Blushi, Agron Tufa, Namik Dokle, Rudolf Marku, Ilirian Zhupa, Darien Levani, Enit Karafili, Besa Myftiu, autorët që prezantuan libra të rinj gjatë këtij viti  A ka humbur letërsia e mirë? Kjo ishte një nga pyetjet që dominoi recensionet dhe kritikat e revi

BARAZIA PARA GAZIT LOTSJELLËS
  • 2016-01-05

BARAZIA PARA GAZIT LOTSJELLËS

ALBIN KURTI Gazi lotsjellës që plaste në një sallë me rreth 150 njerëz ikte për më pak se gjysmë ore, ndërsa instalimi i Zajednicës do tu mbetet dy milionë njerëzve për dekada të tëra. Më mirë ta bllokojmë përkohësisht Kuvendin me gaz lotsjellës, sesa të na bllokohet përjetë

Andi Bejta: Reforma në drejtësi jo monolog ambasadorësh e produkt revolucionesh
  • 2015-12-17

Andi Bejta: Reforma në drejtësi jo monolog ambasadorësh e produkt revolucionesh

Z. Bejtja, ka një mori çështjesh që kanë ndodhur gjatë muajve të fundit, por ajo që vlen të diskutohen, pa diskutim, mbeten deklaratat që ka bërë ambasadori amerikan, Donald Lu, qoftë në publik, qoftë përmes komunikimit që pati së fundmi me qytetarët në faqen zyrtare të am

Shpellari zbulon ndjenjat në Eksperimental
  • 2015-12-16

Shpellari zbulon ndjenjat në Eksperimental

"Mbroni shpellarin" është monokomedia që vjen premierë sonte në mbrëmje, vënë në skenë nga Inis Gjoni, nën interpretimin e Romir Zallës. Kjo shfaqje, të cilën regjisorja e ka parë si terapi në çift, synon të sheshojë keqkuptimet mes meshkujve dhe femrave Përse meshkujt, ndryshe

Gëzim Qendro: Pse refuzova të takoj Kumbaron
  • 2015-12-10

Gëzim Qendro: Pse refuzova të takoj Kumbaron

Gëzim Qendro, në cilësinë e anëtarit të jurisë ka shpallur dje fituesin e "Onufri XXI", duke shpjeguar paradokset e këtij çmimi që prej zanafillës e deri tani, publikuar si ekspozitë ndërkombëtare, por e trajtuar si garë lokale Intervistoi: Violeta Murati Ekspozita "Onufri" ka pasur

No Pic available
  • 2015-12-06

NJERIU I DYZUAR

Mbi librin Schlaflos mit Kleopatra Nga Ferdinand Laholli Schlaflos mit Kleopatra (I pagjumë me Kleopatrën) titullohet libri i autorit shqiptar Selajdin Gashi, vënë në qarkullim këtyre ditëve nga shtëpia botuese gjermane Paranus. Unë kam fatin e madh ta lexoj librin këtu në plazhin e Golem

Rama është njeri i fjalimeve, jo i punës dhe qeverisjes
  • 2015-11-19

Rama është njeri i fjalimeve, jo i punës dhe qeverisjes

Prej më shumë se dy vjetësh Shqipëria është pa kryeministër. Në vend të tij, shohim përditë një aktor agjitator që shfaqet edhe si publicist, teoricien dhe ndonjëherë si karikaturist Kryeministri i Shqipërisë po i mërzit përditë e më shumë shqiptarët që shohin emision

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama