Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
Zemërimi i një të papuni!
  • 2015-11-06

Zemërimi i një të papuni!

Nga Orest Çipa Të jesh i papunë  je  një  hiç! Je si unë, trend i kohës, të jesh i papunë  je një shqiptar i vërtetë . E thashë gabim! Të jesh  si unë je një hiç, ama,  je udhëtar i përhershëm në kërkim të thesarit X aty gjetkë në Europën e mundësive  imagjinare

Bekim Çollaku: Monologu monoton i Gjuriqit
  • 2015-08-25

Bekim Çollaku: Monologu monoton i Gjuriqit

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku ka reaguar ndaj deklaratave të shefit të Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, i cili pak më parë tha se “Serbia e ka mposhtur 5:0 Kosovën në Bruksel”. Sipas Çollakut, kjo është

Turqia neser voton per qeverine e re
  • 2015-06-06

Turqia neser voton per qeverine e re

0 brbr SSSAbrASS brbrSondazhet ne prag te zgjedhjeve te 7 Qershorit ne Turqi tregojne fituese partine e Presidentit turk Rexhep Taip Erdoan por cfare vihet ne diskutim eshte mbifuqia e Partise per Drejtesi dhe Zhvillim AKbrbr brbrMediat nderkombetare shkruajne se zgjedhjet e se dieles mund te ridim

ZOTI QOFTË ME TY MË 21QERSHOR, SI MË 23!
  • 2015-05-06

ZOTI QOFTË ME TY MË 21QERSHOR, SI MË 23!

ARBEN MANAJ Të thuash që fushata zgjedhore në Angli është tërësisht ndryshe në formë dhe përmbajtje nga ajo në Shqipëri, pa mëdyshje përbën klishe. Po ndiqja të martën pasdite një monolog elektoral të Kryeministrit në Lezhë, dhe nisur nga ato që dëgjova këto ditë në Shqipë

Një requiem për Mirësinë
  • 2015-04-04

Një requiem për Mirësinë

Nga Rudolf Marku Shpeshherë në shtypin shqiptar ndesh me ankesën se letërsia shqipe e viteve të fundit është disi e rrafshët, se relievi i saj është një fushë e shtrirë, një peizazh i mërzitshëm për syrin, pa përthyerje lartësish dhe pa ato kapriçiot stilistikore dhe formale q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama