Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
111 euro! Ja çfarë e shqetëson Viktor Zhustin
  • 2015-04-04

111 euro! Ja çfarë e shqetëson Viktor Zhustin

Çfarë e shqetëson më së shumti aktorin Viktor Zhusti në jetën shqiptare? Ajo që shqetëson shumëkënd: pagat dhe pensionet tepër të ulëta për të siguruar një jetë dinjitoze. "Pensionin tim. Më trishton monologu që bëj sa herë shoh ato tre shifra monotone: 111 euro," thotë aktor

Fan S. Noli: Si u bëra shkrimtar (audio e rrallë)
  • 2015-03-13

Fan S. Noli: Si u bëra shkrimtar (audio e rrallë)

Noli shkoi për herë të parë në SHBA në vitin 1906, organizoi kishën autoqefale shqiptare me qendër në Boston, themeloi bashkë me të tjerë Federatën Vatra, u kthye në Shqipëri për të ndihmuar në forcimin e shtet

Lufta që zhvillohet në heshtje
  • 2014-11-14

Lufta që zhvillohet në heshtje

Faton Mehmeti Akti i vetëvrasjes njihet që në lashtësi. Kanë ndryshuar vetëm mënyrat e të kryerit të tij dhe me kohën edhe motivet. Herë i kuptuar si akt qyqar dhe herë si akt krenarie, vetëvrasja ka marrë shumë jetë njerëzish, herë në mënyrë individuale e herë në atë grupor

E verteta totalitare te ligjerimi i Edi Rames
  • 2014-11-05

E verteta totalitare te ligjerimi i Edi Rames

e Merkure 5 Nentor 20141150 am FITIM ZEKTHIbrbr   Totalitarizmat e cdo lloji kane te perbashket perpjekjen per te kontrolluar shoqerine legjitimuar kjo me ekzistencen e nje te vertete qe paraqitet si fundore Kjo i heq diskursit publik nje nga tiparet themelore te gjuhes sh

No Pic available
  • 2014-10-28

Monologu i Neritan Liçajt dhe tërsëllima sociale

TIRANE-Marrja e një teksti të hershëm antologjik dhe ridhënia e tij në një tjetër trajtë, në të tjera situata e domethënie është e modës në letërsinë postmoderne, një kod, një shenjim letrar. Por lojë

Eva Alikaj rol profesional dhe linja te admirueshme edhe pse 53 vjece FOTO
  • 2014-10-11

Eva Alikaj rol profesional dhe linja te admirueshme edhe pse 53 vjece FOTO

Transmetuar me 10102014 - 1812 shte 53 vjece por kjo nuk e ka ndaluar te tregoje per publikun fizikun e saj ne formebr br Eva Alikaj aktorja e njohur e skenes dhe kinematografise shqiptare eshte shfaqur me te brendshme te kuqe gjate nje momenti ne shfaqjen

Aktorja 53 vjeçare Eva Alikaj zhvishet në skenë
  • 2014-10-10

Aktorja 53 vjeçare Eva Alikaj zhvishet në skenë

Është 53 vjeç por kjo se ka ndaluar atë të tregojë për publikun fizikun e saj në formë. Eva Alikaj, aktorja e kinematografise shqiptare, është shfaqur me të brendshme të kuqe gjatë një momenti në shfaqjen e saj më të re. Gjate një monologu në rolin e Ofelisë në pjesen “Ha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama