Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
Krasniqi: Albin Kurti mund ti udhëheqë bisedimet me Serbinë
  • 2014-09-22

Krasniqi: Albin Kurti mund ti udhëheqë bisedimet me Serbinë

Ish kryeparlamentari Jakup Krasniqi, njëherit edhe numri dy i partisë Nisma, ka reaguar ndaj deklaratës së shefit të zyrës së Serbisë për Kosovën Marko Gjuriq, i cili ka deklaruar se Albin Kurti asesi nuk mund të jetë udhëheqës i

Reforma territoriale, Basha: Jemi gati për dialog
  • 2014-06-24

Reforma territoriale, Basha: Jemi gati për dialog

Opozita shprehet e gatshme për të bashkëpunuar me mazhorancën për realizimin e reformës territoriale me kusht që shumica të heqë dorë nga varianti i zgjedhur deri më tani. Kryetari i Partisë Demokratike njëherësh edhe kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha në një takim me shoqatën t

Reforma, PD do të paraqesë katër variante, Basha: Qeveria të tërhiqet
  • 2014-06-24

Reforma, PD do të paraqesë katër variante, Basha: Qeveria të tërhiqet

Mazhoranca – Komisioni i reformës territoriale po diskuton dy variantet për ndarjen e re territoriale, që do të ketë jo më pak se 39 dhe jo më shumë se 47 bashki Opozita – Opozita është kundër njësive të mëdha vendore dhe shpreh idenë se nga ndarja e re e vendit duhet t

No Pic available
  • 2014-06-12

"Shaka korçare”, recitali i aktorëve Zamira Kita dhe Albano Prodani

KORCE - “Shaka korçare” titullohej recitali i aktorëve të njohur Zamira Kita dhe Albano Prodanit, të cilët kanë risjellë për publikun korçar materialet humoristike më të bukura ndër vite, por në të tjera situata. E

No Pic available
  • 2014-06-11

Njeriu në Kohën e dhive të Luan Starovës.

Virion Graçi   Luan Starova Në korpusin romanor të Luan Starovës Saga ballkanike Kështjella prej hiri, i jam rikthyer më shpesh librit të dytë, Koha e dhive. Është roman i sfidave të shumëfishta: në radhë të parë sfida e kujtesës vetjake e cila rigjen jo vetëm gjurmët e humbura

No Pic available
  • 2014-06-07

Kumtet hamletiane në kohët moderne…

Danimarka është një burg. Burg i vërtetë, në të cilin ka shumë qeli, vrima e bodrume, dhe Danimarka është një nga më të ligat.” Kështu klithi princi Hamlet i Danimarkës. Ç’është ky shpërthim

Intervista me Ramën, Berisha sulmon gazetarin Sokol Balla
  • 2014-05-31

Intervista me Ramën, Berisha sulmon gazetarin Sokol Balla

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj intervistës së kryeministrit Rama të enjten në mbrëmje në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ironizon intervistën dhe sjelljen e gazetarit, njëkohësisht bashkëshort i drejtoreshës së Av

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama