Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] monologu / docs[0] 227 / hits[0] 254 /
I akuzon gruan, Sokol Balla për Sali Berishën:Buçja plakë leh si qen
  • 2014-05-31

I akuzon gruan, Sokol Balla për Sali Berishën:Buçja plakë leh si qen

Prania e Edi Ramës në emisionin “Top Story” është përcjellë me një status në “Facebook” nga Berisha, i cili akuzon gruan e drejtuesit të emisionit Sokol Balla. Berisha shkruante: “Rama kërkon strehim tek Balla!Të d

No Pic available
  • 2014-05-22

"Zonjushë Margarita", në skenë nga Luiza Xhuvani dhe Evgjenia Stravropulu

TIRANE - Dhuna dhe diktati që trajton "Zonjushë Margarita" e Roberto Athayde, do të vijnë në skenë në dy gjuhë: shqip dhe greqisht. Aktoret e njohura Luiza Xhuvani dhe Evgjenia Stravropulu interpretojnë të njëjtën pjesë për publik

No Pic available
  • 2014-05-20

Kriza e raporteve moderne martesore ne skenen e teatrit

Para disa ditesh Teatri “A.Z.Cajupi” i Korces shfaqi pjesen “Kapitulli i Dyte”,veper e nje prej autoreve me te perkthyer aktualisht, Neil Simon. I lindur ne vitin 1927, ai eshte i vetmi dramaturg, i cili ka ne New York nje teater qe mban emrin e tij. Pjesa eshte shkruar me 19

Kujtime të arta
  • 2014-04-07

Kujtime të arta

Sot, ikona e muzikës shqiptare Vaçe Zela do të mbushte 75 vjeç. Së shpejti, shtëpia botuese Saras do të botojë librin e mikeshës së saj, Violeta Librazhdi-Kadzadej, E papërsëritshmja Vaçe Sot ajo do të ishte 75 vjeçe. Në apartamentin e saj në Bazel në Zvicër, çdo 7 prill zi

Nën lëkurën e Ibrahimit
  • 2014-04-03

Nën lëkurën e Ibrahimit

Mirush Kabashi interpreton në Gjakovë monodramën Z.Ibrahim dhe lulet e Kuranit/ Një ngjarje e zhvilluar në një kënd të Parisit, kërkon të hedhë dritë mbi debatet që bëhen sot në emër të fesë Pas Sokratit, Mirush Kabashi ka veshur një tjetër mantel. Atë të Ibrahimit. Personazhi

Me zorrët e tua ata bënë lidhëse këpucësh
  • 2014-04-02

Me zorrët e tua ata bënë lidhëse këpucësh

Nga Bledi Mane- Public Enemy   1./ -Merre, lexoje, lexoje këtë letër malaka! E shkruajta gjithë natën. Pa gjumë mbeta duke vrarë mendjen sesi tu vras edhe ju të gjithëve. T’ju zhduk se më zhdukët çdo qelizë njerëzore, çdo ind në trup ma tkurrët e ma tretët. Më mbyllët k

No Pic available
  • 2014-03-06

Fyle: Nuk jam mik i Berishës, jam mik i Shqipërisë/ Rama: Në qershor me detyra të realizuara (VIDEO)

Nuk jam mik në listën e ish- kryeministrit Berisha në rrjetin social Facebook, por jam mik i Shqipërisë dhe i shqiptarëve. Është ky reagimi i Komisionerit për Zgjerimin, Stefan Fyle, në lidhje me një koment të postuar nga ish- kryeministri Sali Berisha, që e akuzonte zyrtarin e Komis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama