Rezultate te kerkimit per termin: +Monologu

Total: 230
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.384Z

Murinjo lë pushim Etonë, ndaj Xhenoas luan Suazo

ITALI- Kundër Xhenoas do të jetë një ndeshje dialogu dhe monologu, pasi janë dy skuadra që do të luajnë hapur. Ka qenë kjo deklarata e trajnerit të Interit Hoze Murinjo në prag të sfidës së të shtunës në “Marasi” kundër Xhenoas. Portugezi ka lënë në shtëpi Samuel Et

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.317Z

Muç Nano- Lubonjës: Makthet e frustracionet e tua nuk janë halli ynë! Dhe mjaft më me këtë gjuhë mejhanesh!

Sonte në Zululand, Mustafa Nano ka patur një monolog të tijin, me të cilin ka vijuar një polemikë me Fatos Lubonjën. Monologu zgjat afro 15 minuta, dhe në të, Nano e fton Lubonjën ti lërë insinuatat e shpifjet, dhe ta bëjë polemikën ashtu si duhet, jo në stilin e polemikave të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Engjëjt kanë “peshë”....

06/05/2010 Është një monodramë nga Massimo Sgorbani shfaqja më e re që do të ngjitet sonte në skenën e Teatrit të “Metropolit”. Me regji të Renisa Shabanit, muzikë nga Eduard Hallulli, skenografi të Lirim Lilës, pjesa vjen nën interpretimin e aktorit Florian Agalliu. “Engjëlli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.784Z

"Engjelli i Gravitetit", monodrama ne Teatrin e Metropolit

"Engjelli i Gravitetit" eshte monodrama do te shfaqet ne Teatrin e Metropolit ne datat 6, 7, 8 dhe 9 maj, nen interpretimin e aktorit Florian Agalliu. Me regji te Renisa Shabanit dhe skenografi nga Lirim Lila, "Engjelli i Gravitetit" i shkrimtarit italian Massimo Sgorbani, eshte nje shkrim i lindur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.132Z

Basha: Rama monolog pa reflektim për shqetësimin mbarëpopullor

TIRANË-Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagoi ndaj deklaratës së kryeministri Edi Rama lidhur me pr/buxhetin 2014 dhe paketën fiskale. Basha e cilësoi ligjëratën e Ramës, si një monolog mbushur plot me akuza ndaj opozitës. Kreu i PD akuzoi Ramën se nuk ka reflektuar ndaj shqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.349Z

Vizitore ne ekspoziten Ndoshta te enderrosh

Tetë artistë të rinj përcjellin ëndrrën nëpërmjet artit bashkohor në ekspozitën "Onufri" të këtij viti. Kuratori i ekspozitës, italiani Danile Capra, ka përdorur një varg të Shekspirit nga monologu i Hamletit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.691Z

111 euro! Ja çfarë e shqetëson Viktor Zhustin

Çfarë e shqetëson më së shumti aktorin Viktor Zhusti në jetën shqiptare? Ajo që shqetëson shumëkënd: pagat dhe pensionet tepër të ulëta për të siguruar një jetë dinjitoze. "Pensionin tim. Më trishton monologu që bëj sa herë shoh ato tre shifra monotone: 111 euro," thotë aktor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama