Rezultate te kerkimit per termin: +Mosdekretimi

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.376Z

Mosdekretimi i Bazos nga Nishani, debate te Siguria. Kodheli: Rrisim pagat, ja armatimi që do blejmë

Mbledhja e sotme e Komisionit të Sigurisë është shoqëruar me debate sa i takon buxhetit për modernizimin e Forcave të Armatosura. Në një seancë dëgjimore para deputetëve të Komisionit, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka sqaruar ecurinë e këtij procesi, duke dhënë informacion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.933Z

Mosdekretimi, ligji i pronave hap debate

17/08/2010 Opozita dhe pronarët pro Presidentit të Republikës për rishqyrtim të ligjit Mazhoranca justifikon rregullimet. Sula: Synohet mbushja e boshllëqeve ligjore Ndryshimet më të fundit që mazhoranca parashikoi për ligjin e pronave dhe të kthyera nga Presidenti i Republikës Bamir To

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.253Z

Mosdekretimi i qeverisë Rama3 dhe rasti Bushati, reagon Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos dekretojë shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe futjen e 5 ministrave të rinj në kabinetin e qeverisë Rama, duke krijuar një precedentë tjetër pas rastit Lleshaj që shënoi një përplasje mes tij dhe kryeministrit Edi Rama. Një ndër p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.654Z

Mosdekretimi i Lleshit, a do të shkarkohet Meta nga Edi Rama?

Presidenti Ilir Meta vendosi mbrëmjen e djeshme të mos dekretojë Sandër Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme, duke shënuar precedentin e parë në Shqipëri, që një kryetar shteti nuk shprehet pro propozimit të kryeministrit për një ministër. Lëvizjen e Metës, kryeministri Edi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.990Z

Mosdekretimi i ministrave te rinj Meta Te mos krijohen kriza artificiale

Transmetuar me 20022016 - 1317 Tirane 20 shkurt 2016 NOAal- Kreu i Kuvendit Ilir Meta thote se mosdekretimi i ministrave te rinj nga Presidenti Bujar Nishani nuk duhet te keqperdoret per te sjelle konflikte apo kriza kushtetuese artificialebr br Duke folu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.838Z

“Mosdekretimi i Kodit të ri Zgjedhor, Presidenti gaboi me interpretimin e afateve”

Reagon bashkëhartuesi i Kodit Zgjedhor Oerd Bylykbashi “Në qoftë se ne sot do ta kishim kodin të dekretuar, brenda pak ditësh do të kishim dhe dekretin për përcaktimin e datës së zgjedhjeve dhe të kishim mundësi të fillonim me procedurat e emërimit të anëtarëve të Komisionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.215Z

Mosdekretimi i Kodit nga presidenti, reagon Topalli dhe PS-ja

Tiranë- Mosdekretimi i Kodit Zgjedhor është kritikuar ashpër nga Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli. Nga Londra ku gjendet për një vizitë, Topalli është shprehur se me këtë veprim Topi ka treguar se është përfaqësues i të vegjëlve. Sipas saj një ligj i miratuar me 112 vota p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama