Rezultate te kerkimit per termin: +Mosdekretimi

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.908Z

LSI Keqardhje per arsyetimin e Nishanit

Lëvizja Socialiste për Integrim shprehu keqardhjen për arsyetimin që Presidenti Nishani dha për kthimin në Parlament të ndarjes së re territoriale. Kreu i grupit parlamentar, Petrit Vasili tha se ky moment mund të shihet me interes nga opozita, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.722Z

Paralajmerohet mosdekretimi i ndarjes

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvend, të cilat nuk kanë marrë dekretimin e Presidentit të Republikës, me sa duket edhe për reformën territoriale do të ketë të njëjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.185Z

Fixhi , prish marrëdhëniet me Australinë dhe Zelandën e Re

Tensionohen marrëdhëniet politike mes Australisë, Zelandës së re dhe Ishujve Fixhi. Ambasadorët e Fixhit janë përjashtuar nga Australia dhe Zelanda pas regjimit ushtarak të vendosur në shtetin ishullor nga Frank Bainimarama. Por të njëjtin vendim ka marrë edhe Fixhi për ambasadorët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.989Z

Dekreti i kodit, rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të lig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi zgjedhor,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.857Z

"Territorialja", Rama: Dekretin e presidentit, e zmbrapsim me shumicë në Kuvend

TIRANE- Pas dekretit të Presidentit Nishani për të kthyer në Kuvend për rishqyrtim Reformën Territoriale reagon kryeministri Edi Rama.Në një postin në rrjetin social “facebook” Rama shkruan se dekreti i Presidentit do të zmbrapset me shumicë në seancën e parë plenare të se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama