Rezultate te kerkimit per termin: +Mosdekretimi

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.185Z

Fixhi , prish marrëdhëniet me Australinë dhe Zelandën e Re

Tensionohen marrëdhëniet politike mes Australisë, Zelandës së re dhe Ishujve Fixhi. Ambasadorët e Fixhit janë përjashtuar nga Australia dhe Zelanda pas regjimit ushtarak të vendosur në shtetin ishullor nga Frank Bainimarama. Por të njëjtin vendim ka marrë edhe Fixhi për ambasadorët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.989Z

Dekreti i kodit, rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të lig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi zgjedhor,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.857Z

"Territorialja", Rama: Dekretin e presidentit, e zmbrapsim me shumicë në Kuvend

TIRANE- Pas dekretit të Presidentit Nishani për të kthyer në Kuvend për rishqyrtim Reformën Territoriale reagon kryeministri Edi Rama.Në një postin në rrjetin social “facebook” Rama shkruan se dekreti i Presidentit do të zmbrapset me shumicë në seancën e parë plenare të se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.219Z

Xhufi: Kthimi i kodit, përgjegjësia bie mbi PS-PD

Zëvendëskryetari i LSI-së, Pëllumb Xhufi, deklaroi dje se mosdekretimi i Kodit përbën vërtet një ngjarje, e cila vë përpara përgjegjësisë protagonistët e vetëshpallur të hartimit të këtij ligji. Kod, i cili, vijoi Xhufi, duhet të ishte një nga ligjet më seriozë, duke qenë se k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.378Z

Shtabi pa shef, Braho: Situatë shqetësuese; Kodheli: Nuk cënohet puna

Viti 2017 do ti gjejë Forcat e Armatosura Shqiptare me armatime të standardeve të NATO-s, kjo falë 5000 beretave donacion nga Italia dhe 250 mjeteve të blinduara nga SHBA. Nga Komisioni i Sigurisë ku raportoi për buxhetin, Kodheli garantoi se mosdekretimi i Shefit të Shtabit nga Presidenti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama