Rezultate te kerkimit per termin: +Mosdekretimi

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.170Z

Xhufi: Kodi shkel Kushtetutën

Tiranë (start)- Mosdekretimin e Kodit të ri zgjedhor nga ana e presidentit Topi, Lëvizja Socialiste për Integrim e ka vlerësuar si vënie përgjegjësisë protagonistët e vetëshpallur të hartimit të këtij ligji. Nënkryetari i LSI-së Pëllumb Xhufi, tha për mediat se mosdekretimi i Kodit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.724Z

Paralajmerohet mosdekretimi i ndarjes se re

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvend, të cilat nuk kanë marrë dekretimin e Presidentit të Republikës, me sa duket edhe për reformën territoriale do të ketë të njëjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.167Z

LSI: Kthimi i Kodit, fitore

Levizja Socialiste per Integrim pershendeti vendimin e Presidentit te Republikes, Bamir Topi, per te mos dekretuar Kodin e ri Zgjedhor te votuar ne kuvend pak kohe me pare. Nenkryetari Pellumb Xhufi e cilesoi kete si nje tregues te pergjegjshmerise se kreut te shtetit per te moslejuar shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.253Z

Presidenti dekreton ministrat e tjerë, mbahet peng Bushati

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.  Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Ahmetajt si ministre e Financave e Ekonomisë, Besa Shahini, ministre e Arsimit, Belinda Balluku, ministre Infrastrukture dhe Elva Margariti, min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.658Z

Përplasja qeveri-president, Spiropali: Duan ta kthejnë në krizë të reformës në drejtësi

Mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, i ka trazuar sërish ujërat e politikës në Shqipëri. Kjo temë është trajtuar edhe në studion e Top Show, ku pjesë e panelit ka qenë edhe deputetja PS, Elisa Spiropali. Teksa thekson se mazhoranca do të përdorë të gjitha mjetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.253Z

Meta dekreton 4 ministra të rinj, mbahet peng vetëm Bushati

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.  Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Ahmetajt si ministre e Financave e Ekonomisë, Besa Shahini, ministre e Arsimit, Belinda Balluku, ministre Infrastrukture dhe Elva Margariti, min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.481Z

Ligji për menaxhimin e mbetjeve, sot në Kuvend

TIRANE- Ligji per menaxhimin e mbetjeve pritet te shnderrohet ne debat te ashper mes pozites dhe opozites ne seancen e sotme te Kuvendit te Shqipërisë. Ne rendin e dites, pavaressht kundershtimit te hapur te opozites dhe thirrjeve te shoqerise civile, madje edhe mosdekretimit te kreut te shtetit,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama