Rezultate te kerkimit per termin: +Mosdekretimi

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.990Z

Mosdekretimi i ministrave te rinj Meta Te mos krijohen kriza artificiale

Transmetuar me 20022016 - 1317 Tirane 20 shkurt 2016 NOAal- Kreu i Kuvendit Ilir Meta thote se mosdekretimi i ministrave te rinj nga Presidenti Bujar Nishani nuk duhet te keqperdoret per te sjelle konflikte apo kriza kushtetuese artificialebr br Duke folu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.838Z

“Mosdekretimi i Kodit të ri Zgjedhor, Presidenti gaboi me interpretimin e afateve”

Reagon bashkëhartuesi i Kodit Zgjedhor Oerd Bylykbashi “Në qoftë se ne sot do ta kishim kodin të dekretuar, brenda pak ditësh do të kishim dhe dekretin për përcaktimin e datës së zgjedhjeve dhe të kishim mundësi të fillonim me procedurat e emërimit të anëtarëve të Komisionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.215Z

Mosdekretimi i Kodit nga presidenti, reagon Topalli dhe PS-ja

Tiranë- Mosdekretimi i Kodit Zgjedhor është kritikuar ashpër nga Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli. Nga Londra ku gjendet për një vizitë, Topalli është shprehur se me këtë veprim Topi ka treguar se është përfaqësues i të vegjëlve. Sipas saj një ligj i miratuar me 112 vota p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.660Z

Anastasi: Mosdekretimi i ministrit, vetëm nëse është i dënuar me heqje lirie

Aurela Anastasi, konstitucionalistja e njohur më një sërë botimesh për të Drejtën Kushtetuese, shprehet se Kushtetuta nuk sanksionon në asnjë rast mosdekretim të ndonjë ministri të veçantë kur kemi të bëjmë me dekretimin e qeverisë së re. Sipas saj, i vetmi krite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.254Z

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!

Në media emri i Gent Cakajt është lidhur disa herë me gazetarin kosovar Baton Haxhiu, madje shumë e kanë konsideruar propozimin e tij në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Edi Rama si një sugjerim prej analistit në fjalë. E teksa vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.568Z

Debate te Siguria për mosdekretimin e Bazos nga Nishani

Mosdekretimi i major Jeronim Bazos si Shef i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura nga Presidenti Bujar Nishani, ka shkaktuar debate në Komisionin e Sigurisë. E ftuar [për të diskutuar mbi buxhetin e Ministrisë së Mbrojtjes për vitin e ardhshëm për këtë cëcshtje është s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.908Z

LSI Keqardhje per arsyetimin e Nishanit

Lëvizja Socialiste për Integrim shprehu keqardhjen për arsyetimin që Presidenti Nishani dha për kthimin në Parlament të ndarjes së re territoriale. Kreu i grupit parlamentar, Petrit Vasili tha se ky moment mund të shihet me interes nga opozita, e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama