Rezultate te kerkimit per termin: +Mosk

Total: 3662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.101Z

Shqiptari merr çmim në Moskë

Filmi “Enklava” me skenar dhe regji të Goran Radovanovica është shpërblyer me çmimin e publikut në Festivalin Ndërkombëtar të Moskës, shkruan RTK transemton Indeksonline. Filmi “Enklava” me skenar dhe regji të Goran Rad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.588Z

Moskë, ndahet nga jeta spiuni legjendar sovjetik

MOSKË - Një nga spiunët më të njohur në botë, Gevork Vartanian, 87 vjeç, i njohur nën emrin e shifruar Amir, vdiq dje në mbrëmje në Moskë pas një sëmundje të rëndë. Vartanian do të kujtohet në histo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.800Z

Sulmohet Ambasada e Turqisë në Moskë

​Pasi Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë me dije për rrëzimin e avionit luftarak rus të llojit SU-24, sot disa protestues e kanë sulmuar godinën e Ambasadës së Republikës së Turqisë në Moskë. Grupi i protestuesve hodhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.702Z

Snowden raportohet të ketë ateruar në Moskë

Aeroplani i kompanisë Aeroflot që u raportua se po bart informatorin amerikan Edward Snowden ka ateruar në aeroportin e Moskës. Ish-kontraktori i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë amerikane, që ka nxjerr në opinion sekretin e programeve shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.340Z

Moskë: Dënohen opozitarët rusë

Një gjykatë në Moskë, ka dënuar dy aktivistë të opozitës si organizator të çrregullimit masiv. Sergei Udaltsov dhe Leonid Razvozzhayev akuzohen se kanë bërë thirrje për protesta të dhuinshme masive dhe organizimin e një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.945Z

Përleshje në Moskë, policia arreston dhjetra aktivist

MOSKE - Dhjetra aktivistë homoseksualë u ndaluan në Moskë pas përleshjes që shpërtheu mes tyre dhe kundërshtarëve gay para parlamentit rus. Autoritetet e Moskës kishin hedhur poshtë kërkesën e aktivistëve e të drejtave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.640Z

Shmanget sulmi terrorist në Moskë

Agjentët rusë të anti-terrorizmit kanë kryer një operacion ndaj një grupi që po planifikonte një sulm terrorist në Moskë, duke vrarë dy të dyshuar. Komiteti Kombëtar i Anti-Terrorizmit deklaroi se grupi u lokalizua në një sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama