Rezultate te kerkimit per termin: +Mosk

Total: 3662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.340Z

Moskë: Dënohen opozitarët rusë

Një gjykatë në Moskë, ka dënuar dy aktivistë të opozitës si organizator të çrregullimit masiv. Sergei Udaltsov dhe Leonid Razvozzhayev akuzohen se kanë bërë thirrje për protesta të dhuinshme masive dhe organizimin e një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.945Z

Përleshje në Moskë, policia arreston dhjetra aktivist

MOSKE - Dhjetra aktivistë homoseksualë u ndaluan në Moskë pas përleshjes që shpërtheu mes tyre dhe kundërshtarëve gay para parlamentit rus. Autoritetet e Moskës kishin hedhur poshtë kërkesën e aktivistëve e të drejtave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.640Z

Shmanget sulmi terrorist në Moskë

Agjentët rusë të anti-terrorizmit kanë kryer një operacion ndaj një grupi që po planifikonte një sulm terrorist në Moskë, duke vrarë dy të dyshuar. Komiteti Kombëtar i Anti-Terrorizmit deklaroi se grupi u lokalizua në një sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.378Z

Protesta pro Ukrainës në Moskë dhe Shën Petersburg

MOSKË- Grupe të vogla njerëzish kanë protestuar në Moskë dhe Shën Petersburg, duke mbështetur Ukrainën dhe duke kritikuar veprimet e Kremlinit në vendin fqinj. Aksioni i 1 Majit në Moskë përbëhej vetëm nga shtatë njer&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.593Z

Sulmohet ambasada turke në Moskë

MOSKE- Mashkulli, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, sot në mëngjes ka hapur zjarr në drejtim të ndërtesës së Ambasadës turke në Moskë, raporton agjencia “Anatolia”. Gjatë sulmit ësht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.211Z

Rusi, prezantohet në Moskëpremiera e filmit "Stalingrad"

MOSKË - Është prezantuar në Moskë filmi i regjisorit rus Fyodor Bondarchuk "Stalingrad".Ky film pasqyron një nga betejat më të egra dhe më të përgjakshme të Luftës së II Botërore. Ky film u pasqyrua me një risi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.610Z

14 vdesin nga aksidenti i autobusit afër Moskës

14 veta janë vrarë dhe më se 22 të tjerë janë lënduar kur të shtunën autobusi me të cilin po udhëtonin është aksidentuar me një kamion në rrethinë të Moskës, njoftojnë autoritetet ruse. Policia shpjegoi s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama