Rezultate te kerkimit per termin: +Mosk

Total: 3662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.284Z

Zgjedhjet në Rusi, tensione dhe arrestime, fiton Putin

MOSKE-Nën hijen e akuzave për manipulime dhe keqtrajtim të vëzhguesve, u zhvilluan sot zgjedhjet parlamentare në Rusi. 110 milionë rusë votuan për 450 deputetët e Dumës. Kryeson partia e PutinPARTIA NË PUSHTET MERR 45,83 PËR QIND T&Eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.275Z

Rusia dhe Kina nënshkruajnë megakontratën për gazin

RUSIA-Rusia dhe Kina nënshkruan sot një marrëveshje ndërqeveritare, e domosdoshme për livrimet e gazit rus në Pekin dhe ranë dakord për riforcimin e bashkëpunimit, ndërkohë që Rusia përfshirë në një matje forcash të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.269Z

Rusia-Kinë, nënshkruhet kontrata për gazin

RUSI- Rusia dhe Kina nënshkruan sot një marrëveshje ndërqeveritare, e domosdoshme për livrimet e gazit rus në Pekin dhe ranë dakord për riforcimin e bashkëpunimit, ndërkohë që Rusia përfshirë në një matje forcash të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.017Z

Rivaliteti amerikano-rus

Marrëdheniet mes Uashingtonit dhe Moskës janë në nivelin më të ulët, prej aneksimit të gadishullit të Krimesë. A është ky një kthim prapa tek Lufta e Ftohë që zgjati prej fundit të Luftës së Dytë Bot&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.117Z

Huande Ramos, trajneri i ri i CSKA Moskës

Ziko e mori drejtimin e CSKA Moskës nga Valeri Gazaev dhe arriti të fitojë Kupën dhe Superkupën e Rusisë. Në pjesën më të madhe të sezonit, CSKA-ja ishte ndër ekipet kryesuese, por një rënie e formës në periudhën e fundit, bëri që klubi të përfundojë sezonin në vendin e katër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.536Z

Perëndimi-Moskës: Siguroji azil politik Asadit

Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja ruse ''Kommersant'', e cila citon burime diplomatike ruse në kushtet  e anonimatit të kenë thënë se propozimi është bërë në Gjenevë.     "Vendet perëndimore dhe veçanërisht SHBA-ja bënë përpjekje aktive për të bindur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.287Z

Rusi denohet rivali i Putin

Një prej figurave kryesore të opozitës ruse, Alexei Navalny, u shpall fajtor për mashtrim financiar dhe përballet me mundësinë e dënimit me disa vite burgim, në përfundimin e një procesi të shikuar gjerësisht si politikisht të mot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama