Rezultate te kerkimit per termin: +Mosk

Total: 3662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.378Z

Protesta pro Ukrainës në Moskë dhe Shën Petersburg

MOSKË- Grupe të vogla njerëzish kanë protestuar në Moskë dhe Shën Petersburg, duke mbështetur Ukrainën dhe duke kritikuar veprimet e Kremlinit në vendin fqinj. Aksioni i 1 Majit në Moskë përbëhej vetëm nga shtatë njer&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.593Z

Sulmohet ambasada turke në Moskë

MOSKE- Mashkulli, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, sot në mëngjes ka hapur zjarr në drejtim të ndërtesës së Ambasadës turke në Moskë, raporton agjencia “Anatolia”. Gjatë sulmit ësht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.211Z

Rusi, prezantohet në Moskëpremiera e filmit "Stalingrad"

MOSKË - Është prezantuar në Moskë filmi i regjisorit rus Fyodor Bondarchuk "Stalingrad".Ky film pasqyron një nga betejat më të egra dhe më të përgjakshme të Luftës së II Botërore. Ky film u pasqyrua me një risi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.610Z

14 vdesin nga aksidenti i autobusit afër Moskës

14 veta janë vrarë dhe më se 22 të tjerë janë lënduar kur të shtunën autobusi me të cilin po udhëtonin është aksidentuar me një kamion në rrethinë të Moskës, njoftojnë autoritetet ruse. Policia shpjegoi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.610Z

E fundit: Rrëzohet helikopteri në mes të Moskës

Një helikopter ushtarak Mi-8 është rrëzuar në qendër të Moskës para pak minutash, raporton televizioni rus LifeNeës. Sipas Agjencisë së Lajmeve në Moskë, incidenti ka ndodhur afër vendit Prospekt Mira 122, transmeton Indeksonline.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.874Z

Moskë: Dënohen vrasësit e një lideri mysliman

Një gjykatë në Moskë ka dënuar tre burra për vrasjen e një lideri mysliman gjatë vitit të kaluar. Komiteti Hetues i Rusisë ka thënë se tre burrat u shpallën fajtorë për vrasje dhe plaçkitje. Ata janë dënuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.551Z

Tahiri: “Serbia sheh Moskën, jo Washingtonin e Brukselin”

Ministrja për dialog Edita Tahiri ka komentuar deklaratën e zyrtarit të Serbisë i cili kishte thënë se nga Deçani sheh Moskën. Ajo ka thënë se është një shikim shkurtpamës ky i Serbisë që sheh Moskën dhe jo Washin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama