Rezultate te kerkimit per termin: +Mosprfillja

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] mosprfillja / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis
  • 2012-08-24

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis

Nga Hamdi Jupe Duket se prpjekjet pr festimin e 100 vjetorit t shpalljes s pavarsis, tashm jan kompromentuar nga nj numur veprimesh e mosveprimesh t atij q quhet Komisioni pr festimet e 100 vjetorit t pavarsis dhe kryetarit t tij, kryeministrit Berisha. Jan nj seri vendimesh dhe qndr

Më shumë interes për mungesën e vlerave se për vetë vlerat
  • 2010-08-31

Më shumë interes për mungesën e vlerave se për vetë vlerat

Faqet e kulturës nëpër gazeta janë fokusuar në thashetheme vipash dhe intervista mediokre këngëtarësh dhe pothuaj asnjë interpretim dhe kritikë letrare për botimet që çuditërisht ende ekzistojnë mes ndëshkimit të taksur informativ për ato, nuk gjen brenda tyre Nga Artan M

No Pic available
  • 2010-07-30

Shteti i rezolutave

Nuk hartoi rezolut as me BE-n dhe as SHBA-n, si prflitej, por vet, si keqtrajtoi, prdhunoi dhe vrau n Kosov ashtu edhe veproi me rezolutn e radhs kundr shtetit m t ri n Evrop. Duke mosas edhe nj hap t vetm drejt paqes dhe siguris n rajon, Serbia edhe pas mendimit kshilldhns t GJND-s lidhur me at

No Pic available
  • 2008-11-01

Shtyrja e statusit, dy ant e Medaljes!

Integrimi Europian eshte instrumenti i vetem i cili siguron paqen ne nje Europe me histori luftrash dhe instrumenti i vetem qe i siguron Europes nje ze dhe nje rol me te strukturuar ne arenen boterore, ne kete kendveshtrim trazirat ne gadishullit Ballkanik kane qene historikisht thember Hakili per E