Rezultate te kerkimit per termin: +Muajin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.438Z

Rritet deficiti tregtar në muajin qershor

Shqipëria vazhdon të importojë më shumë mallra sesa eksporton. Në bilancin mes importeve dhe eksporteve rezulton se vendi ynë po thellon deficitin tregtar me jashtë. Sipas të dhënave të INSTAT-it, në muajin qershor rezulton se deficiti tregtuar është rritur 15.9 për qind krahasuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.514Z

Pensionet, rritja fillon ne muajin maj

Muajin e ardhshem, mosha e trete do te kete me shume perfitime se zakonisht. Sipas vendimit te fundit te Keshillit te Ministrave, ne muajin maj mosha e trete do te marre shtesen mbi perfitim, qe zakonisht vitet paraardhese eshte marre ne muajin korrik. Por jo vetem mosha e trete, edhe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.128Z

Shënohet ngritje e çmimeve për muajin nëntor

Indeksi i harmonizuar i tërësishëm i çmimeve të konsumit në Kosovë është më i lartë për 0.1% në muajin nëntor 2015 krahasuar me muajin tetor 2015, bënë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) e cila ka publikuar "Indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit (IHÇK)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.918Z

FOTOT/ Tirana zbukurohet për muajin e Ramazanit

Besimtarët mysliman kanë nisur sot muajin Ramazanit gjatë të cilit ata do të dëshmojnë sakrificën nëpërmjet agjërimit. Ramazani është ndjerë jo vetëm në institucionet e besimit dhe familjet myslimane por edhe në rrugët e kryeqytetit.  Bashkia e Tiranës ishte kujdesur sot që s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.155Z

Tregtia e jashtme per muajin shkurt

Gjatë muajit shkurt të këtij viti eksportet shqiptare kanë shkuar në 14,144 milionë lekë. Sipas raportit më të fundit të zyrës së statistikave, eksporti i mallrave me jashtë ka shënuar një rritje me 5,2% krahasuar me muajin j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.352Z

Besimtarët myslimanë nisin muajin e Ramazanit

Besimtarët myslimanë shqiptarë kanë nisur sot muajin e Ramazanit, i cili konsiderohet si muaji i mirësisë dhe dashurisë. Kreu i Komunitetit Musliman Shqiptar, Selim Muça ka uruar të gjiothë besimtarët ju uroj të gjithë besimtarëve dhe jo besimtarëve që të agjërojnë muajin e Ramaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Inflacioni në muajin maj shënon 3.1%

Gjat muajit maj t ktij vit ka pasur nj tendenc n ulje t mimeve t konsumit t prgjithshm. Sipas t dhnave t INSTAT, rezulton se n maj mimet jan ulur n krahasim me muajin prill, duke ulur kshtu edhe nivelin e inflacionit pr kt muaj. Sipas INSTAT, Indeksi i mimeve t Konsumit n muajin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama