Rezultate te kerkimit per termin: +Muajin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.514Z

Pensionet, rritja fillon ne muajin maj

Muajin e ardhshem, mosha e trete do te kete me shume perfitime se zakonisht. Sipas vendimit te fundit te Keshillit te Ministrave, ne muajin maj mosha e trete do te marre shtesen mbi perfitim, qe zakonisht vitet paraardhese eshte marre ne muajin korrik. Por jo vetem mosha e trete, edhe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.128Z

Shënohet ngritje e çmimeve për muajin nëntor

Indeksi i harmonizuar i tërësishëm i çmimeve të konsumit në Kosovë është më i lartë për 0.1% në muajin nëntor 2015 krahasuar me muajin tetor 2015, bënë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) e cila ka publikuar "Indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit (IHÇK)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.918Z

FOTOT/ Tirana zbukurohet për muajin e Ramazanit

Besimtarët mysliman kanë nisur sot muajin Ramazanit gjatë të cilit ata do të dëshmojnë sakrificën nëpërmjet agjërimit. Ramazani është ndjerë jo vetëm në institucionet e besimit dhe familjet myslimane por edhe në rrugët e kryeqytetit.  Bashkia e Tiranës ishte kujdesur sot që s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.155Z

Tregtia e jashtme per muajin shkurt

Gjatë muajit shkurt të këtij viti eksportet shqiptare kanë shkuar në 14,144 milionë lekë. Sipas raportit më të fundit të zyrës së statistikave, eksporti i mallrave me jashtë ka shënuar një rritje me 5,2% krahasuar me muajin j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.352Z

Besimtarët myslimanë nisin muajin e Ramazanit

Besimtarët myslimanë shqiptarë kanë nisur sot muajin e Ramazanit, i cili konsiderohet si muaji i mirësisë dhe dashurisë. Kreu i Komunitetit Musliman Shqiptar, Selim Muça ka uruar të gjiothë besimtarët ju uroj të gjithë besimtarëve dhe jo besimtarëve që të agjërojnë muajin e Ramaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Inflacioni në muajin maj shënon 3.1%

Gjat muajit maj t ktij vit ka pasur nj tendenc n ulje t mimeve t konsumit t prgjithshm. Sipas t dhnave t INSTAT, rezulton se n maj mimet jan ulur n krahasim me muajin prill, duke ulur kshtu edhe nivelin e inflacionit pr kt muaj. Sipas INSTAT, Indeksi i mimeve t Konsumit n muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.214Z

Inflacioni per muajin qershorin

brbrEdhe pse arsimi ushqimet dhe duhani jane rritur ndjeshem gjate qershorit inflacioni vijon te rezultoje i ulet INSTAT ka publikuar kete indeks per muajin qe shkoi dhe verehet nje rritje stratosferike e cmimit te frutave me 16 ndersa zarzavatet me 7 Rritja e cmimeve te shportes me sa duket po ndi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama