Rezultate te kerkimit per termin: +Muajin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Inflacioni në muajin maj shënon 3.1%

Gjat muajit maj t ktij vit ka pasur nj tendenc n ulje t mimeve t konsumit t prgjithshm. Sipas t dhnave t INSTAT, rezulton se n maj mimet jan ulur n krahasim me muajin prill, duke ulur kshtu edhe nivelin e inflacionit pr kt muaj. Sipas INSTAT, Indeksi i mimeve t Konsumit n muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.214Z

Inflacioni per muajin qershorin

brbrEdhe pse arsimi ushqimet dhe duhani jane rritur ndjeshem gjate qershorit inflacioni vijon te rezultoje i ulet INSTAT ka publikuar kete indeks per muajin qe shkoi dhe verehet nje rritje stratosferike e cmimit te frutave me 16 ndersa zarzavatet me 7 Rritja e cmimeve te shportes me sa duket po ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.313Z

Baba Mondi takon Papa Françeskun në muajin maj

Kryegjyshi Botëror i Bektashijve, Baba Mondi pritet të takojë në muajin maj Papa Franceksun. Mësohet se takimi në audiencë do të mbahet më 11 maj, në selinë e shenjtë të Vatikanit dhe pikërisht në sallën Pavli VI. Lajmi është konfirmuar nga përfaqësues të Kryegjyshatës Botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.220Z

Doganat arkëtojnë 12.2 miliardë lekë për muajin mars

Drejtoria  e Përgjithshme e doganave ka bërë publik  relizimin e të ardhurave nga administrata doganore për muajin mars Administrata Doganore në muajin Mars 2014 arkëtoi 12.2 miliardë lekë duke realizuar planin e të ardhurave në masën 103.3% duke arkëtuar kështu 387 milion lekë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.601Z

Bihteri vazhdon muajin e mjaltit

0 brbr brbrMe 29 Korrik aktorja me e paguar e Turqise Beren Saat e njohur per publikun shqiptar ne rolin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.527Z

“Knoeing” ne Europe ne muajin prill

Pas shfaqjeve te para filmi i ri ku interpreton aktori Nicolas Cage, eshte ngjitur ne vendin e pare te listes se filmave me te ndjekur te muajit mars ne Amerike.Ne titullin “Knoeing” filmi sjell disa katastofa njerezore, por ne te nderthuret trilleri me dramen.Filmi do te vij ne kinemate europia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.161Z

Kroaci, rritet papunësia në muajin mars

Në Kroaci, në fund të muajit mars janë regjistruar 318.658 persona të papunë. Shifra në fjalë është 1033 persona më shumë se ajo e regjistruar në muajin shkurt, ose 0.3 përqind më shumë. Të dhënat janë publikuar sot nga Enti i të Dhënave mbi Punësimin.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama