Rezultate te kerkimit per termin: +Mulaj

Meta: total 362 / total_found 362 / time 0.000 / keyword[0] mulaj / docs[0] 362 / hits[0] 739 /
SPERTK reagon ndaj sulmit të gazetares dhe xhiruesit të RTK-së në QKUK
  • 2015-11-03

SPERTK reagon ndaj sulmit të gazetares dhe xhiruesit të RTK-së në QKUK

Sindikata e Punëtorëve të RTK-së ka reaguar ndaj sulmit fizik që iu bë ekipit të RTK-së, gazetares Besiana Mulah dhe xhiruesit Visar Salihu. SPERTK ka kërkuar nga Policia e Kosovës që ta hetojë rastin dhe përgjegjësit e këtij

AGK dënon sulmin që iu bë ekipit të RTK-së në QKUK
  • 2015-11-03

AGK dënon sulmin që iu bë ekipit të RTK-së në QKUK

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj sulmit që i është bërë ekipit të RTK-së sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përkatësisht në Gjinekologji. AGK-ja ka kërkuar përgjegjësi

No Pic available
  • 2015-09-09

Legalizimet në Tiranë, 760 familjet që përfitojnë

ALUIZNI publikon listën me 760 familjet që përfitojnë nga legalizimi i banesave në qarkun e Tiranës. Ata gati faturën për parcelën ndërtimore. Në bazë të ligjit nr.50, dt. 27.06.2014. Të gjithë qytetarët përfitojnë një zbritje në masën 20% të vlerës së parcelës ndërtimore,

No Pic available
  • 2015-06-24

Hasi me kryetar bashkie të majtë, por PD del forcë e parë

Në bashkinë e Hasit PD ka marrë 640 vota duke u renditur forcë e parë, PS është forcë e dytë me 538 vota dhe PBKD eshte forcë e tretë me 446 vota. Ndërkohë Hasi ka zgjedhur Adem Lalën e koalicionit të majtë si kryetar bashkie me 50.9% të votave. Ja lista e kandidatëve e tre forcave

7 personat më të pasur në Shqipëri
  • 2015-06-16

7 personat më të pasur në Shqipëri

Këta janë 7 personat më të pasur në Republikën e Shiqpërisë, ku ka pronar të medieve, telefoni celulare dh rrjet supermarketesh. 1. Samir Mane (Pronar i QTU-së, TEG-ut, NEPTUN-it, telefonisë celulare “PLUS”, merret edhe me ndërt

Debat mes Shqiperise dhe Kosoves per varrimin e Heroit Kombetar Isa Boletini
  • 2015-05-16

Debat mes Shqiperise dhe Kosoves per varrimin e Heroit Kombetar Isa Boletini

Transmetuar me 16052015 - 0709 Nga Edison Kurani IBNAbr br Ne Shqiperi dhe Kosove lajmi qe eshtrat e patriotit Isa Boletini do te prehen prane babait te Pavaresise Ismail Qemali ne Vlore pati jehone pozitive vetem per pak orebr br Menjehere me pas nise

Nishani: Ja konkurrentët për Gjykatën e Lartë
  • 2015-05-04

Nishani: Ja konkurrentët për Gjykatën e Lartë

Presidenti Bujar Nishani vazhdon të sfidojë mazhorancën, ndërsa ka publikuar listën e konkurrentëve për Gjykatën e Lartë. "Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani në zbatim të ligjit Nr. 8588, datë 15.3.2000 "Për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës së Lartë të Republik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama