Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
INTERVISTA / Izet Haxhia: Ismail Mulleti, ose ana e errët e familjes Berisha. Ai është kasaforta e parave të pista të Familjes
  • 2017-02-22

INTERVISTA / Izet Haxhia: Ismail Mulleti, ose ana e errët e familjes Berisha. Ai është kasaforta e parave të pista të Familjes

Dy ditë më parë Komisioni Hetimor për aferën CEZ është vënë në dijeni nga një bankë e nivelit të dytë në Shqipëri për një transfertë të dyshimtë në llogarinë e shtetasit Shkëlzen Berisha më datë 22 qershor 2009. Sipas informacioneve dhe letrave të bankës, përmes një

Rishfaqet në skenë njeriu i nëntokës Il Mulleti: Transferta në drejtim të Zenit dhe lidhjet me Berishën dhe PD-në
  • 2017-02-21

Rishfaqet në skenë njeriu i nëntokës Il Mulleti: Transferta në drejtim të Zenit dhe lidhjet me Berishën dhe PD-në

Komisioni hetimor për aferën CEZ është vënë ne dijeni nga nje banke e nivelit te dyte ne Shqiperi per nje transferte te dyshimte ne llogarine e shtetasit Shkëlzen Berisha me date 22 qershor 2009. Sipas nje prej bankave te nivelit te dyte ne Tirane permes nje transferte te brendshme llogar

No Pic available
  • 2017-02-20

Balla: Komisioni për CEZ vazhdon pavarësisht bojkotit të PD-së

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha do të dëshmojë më datë 27 shkurt në komisionin hetimor për privatizimin e kompanisë OST tek kompania CEZ. Lajmin e bën të ditur kreu i këtij komisioni, deputeti socialist, Taulant Balla. Ai tha se komisioni do të vazhdojë veprimt

Transfertë 200 mijë euro në llogarinë e Shkëlzenit, 6 ditë pasi Kalaj tërhoqi 7 milionë euro
  • 2017-02-20

Transfertë 200 mijë euro në llogarinë e Shkëlzenit, 6 ditë pasi Kalaj tërhoqi 7 milionë euro

Komisioni hetimor për aferën CEZ është vënë ne dijeni nga nje banke e nivelit te dyte ne Shqiperi per nje transferte te dyshimte ne llogarine e shtetasit Shkëlzen Berisha me date 22 qershor 2009. Sipas nje prej bankave te nivelit te dyte ne Tirane permes nje transferte te brendshme llogar

Themelimi i Tiranës
  • 2017-02-11

Themelimi i Tiranës

Dorian Koçi Tirana mund të ketë pasur origjinë më të hershme se 400 vjet më parë. Përgjithësisht eksiston një mendim që e lidh origjinën e emrit Tiranë me Teheranin dhe themelimin e saj nga Sulejman Pashë Ballgjini, një fisniku shqiptar të islamizuar nga Mulleti. Kjo hipotezë përm

Fushë-Krujë, sekuestrohen 425 kg kanabis; në pranga 6 persona
  • 2017-01-27

Fushë-Krujë, sekuestrohen 425 kg kanabis; në pranga 6 persona

Të paktën 425 kilogramë hashash janë sekuestruar nga policia në Fushë-Krujë, gjatë operacionit Koordinimi, ku ranë në pranga edhe 6 persona, ndërsa u shpall në kërkim një i shtatë. Forcat policore në operacion  kanë ndërhyrë në momentin që do kryhej shkëmbimi i lëndës narko

Sekuestrohen 425 kg kanabis, armë dhe municion. Në pranga 6 persona
  • 2017-01-27

Sekuestrohen 425 kg kanabis, armë dhe municion. Në pranga 6 persona

Shkatërrohet një grup i strukturuar kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Një operacion masiv antidrogë i organizuar nga Policia e Shtetit në zonën e  Fushë Krujës është finalizuar me sekuestrimin e 425 kg kanabis, 12 armë zjarri e municion luftarak. Në prangat e