Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Një histori e rrallë mes Enver Hoxhës, Myslym Pezës dhe kryeministrit kuisling të 44-s
  • 2017-01-01

Një histori e rrallë mes Enver Hoxhës, Myslym Pezës dhe kryeministrit kuisling të 44-s

Kompromiset e forta nuk janë një dukuri e politikës së viteve të fundit në Shqipëri. Duket se ato kanë ekzistuar edhe në kohë apo mes njerëzve që pak kujt do i shkonte në mendje.  Një histori e panjohur më parë, ku një ish-luftëtar antifashist i spikatur Myslym Peza, ka mbajtu

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura
  • 2016-11-20

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura

Qazim Mulletit është një personazh i pazakontë në historinë e qytetit të Tiranës. Arti i diktaturës u rrek ta denigronte një personazh të spikatur. Grotesku dhe sarkazma, manipulimi dhe tjetërsimi, arritën të ngulitin thellë në vetëdijen e shqiptarëve një Qazim Mullet, jo vet

INTERVISTA/Izet Haxhia: Sudja, kompetenti dhe Berisha
  • 2016-10-28

INTERVISTA/Izet Haxhia: Sudja, kompetenti dhe Berisha

Në këtë pjesë të intervistës së tij për lindjen, fuqizimin dhe kolapsin e firmave piramidale, ish truproja i Berishës hyn në detaje mbi specifikat e veçanta të firmave të caktuara mashtruese. Sipas Haxhisë, i shumëpërfoluri kompetenti që fshihej pas operacionit të çuditshëm t

INTERVISTA/ Izet Haxhia: Sudja, kompetenti dhe Berisha
  • 2016-10-28

INTERVISTA/ Izet Haxhia: Sudja, kompetenti dhe Berisha

Në këtë intervistë të tij për lindjen, fuqizimin dhe kolapsin e firmave piramidale, ish- truproja i Berishës, Izet Haxhia, tregon në detaje mbi specifikat e veçanta të firmave të caktuara mashtruese. Sipas Haxhisë, i shumëpërfoluri kompetenti që fshihej pas operacionit të çuditsh

Rrëfimi i nipit të Qazim Mulletit: Xhaxhai im e ka mbajtur me bukë Enver Hoxhën në Paris, por më pas
  • 2016-10-07

Rrëfimi i nipit të Qazim Mulletit: Xhaxhai im e ka mbajtur me bukë Enver Hoxhën në Paris, por më pas

Nga Bardha Nergjoni Tirana dhe Shqipëria i ka një borxh të madh familjes Mulleti dhe ka gjasë që shkaku të ketë lidhje pikërisht me komedinë e famshme Prefekti. Nipi i ish-prefektit të Tiranës thotë se kjo ishte një hakmarrje e Enver Hoxhës ndaj xhaxhait të tij që e mbajti në Par

Savra mon amour!
  • 2016-08-26

Savra mon amour!

Vendi ku u bashkuan në internim familjet e pesë kryeministrave shqiptarë: Koço Kotës, Fejzi Alizotit, Mehdi Frashërit, Mustafa Merlikës dhe Fiqiri Dines Nga Jozef Radi Do të përpiqem ta çvesh veten prej emocioneve, për të dëshmuar të vërtetën që ka lindur bashkë me mua, mbi at p

Si dha shpirt në duart e mia gruaja e prefektit të Tiranës
  • 2016-08-15

Si dha shpirt në duart e mia gruaja e prefektit të Tiranës

Nga Beqir Sina Ka qenë muaji i fundit i vitit 1980, dhjetor me sa mbaj mend kur rreth orës 2 pas mesnate në shtëpinë time, që i binte të ishte një dhomë 4×4 në barangën e tretë, me hyrje për nga rruga nacionale, dëgjoj një trokitje, tak-tak të lehtë, në penxheren time, që is