Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Ismail Kadare: Ka një hezitim për zbulimin e krimeve komuniste dhe një zell për rikthimin e figurave të tiranisë
  • 2016-05-16

Ismail Kadare: Ka një hezitim për zbulimin e krimeve komuniste dhe një zell për rikthimin e figurave të tiranisë

Konventë përkujtuese, me pjesëmarrjen e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, në 25 vjetorin e krijimit të shoqatës së ish të dënuarve politikë Besim Ndregjoni: Mosdënim i mjaftueshëm i krimeve të komunizmit Unioni Mbarëkombëtar i Integrimit të të Burgosurve dhe të

No Pic available
  • 2016-05-10

EMRAT/ Panama Papers: Ja kush janë shqiptarët dhe kompanitë e përfshira

Zbardhen për herë të parë të dhënat e qytetarëve shqiptarë të cilët kanë regjistruar kompani në parajsa fiskale nëpërmjet firmës ligjore panameze Mossack Fonseca. Në listën e dokumenteve dhe të dhënave të rrejdhura nga studio ligjore panameze Mossack Fonseca, ndodhen disa kompani

Panama Papers publikohen dokumentet per Shqiperine
  • 2016-05-10

Panama Papers publikohen dokumentet per Shqiperine

brbrDy shoqeri anonime me juridiksion ne Bahamas 25 ndermjetesues dhe 23 adresa lidhen ne nje menyre a nje tjeter me Shqiperine ne dokumentet e plota te publikuar ne te ashtuquajturin skandal i Panama Papers Dosja shqiptare e Panamase permend ndermjetesues e aksionere shqiptare si Ismail Mulleti nde

Panama Papers: Ja kush janë shqiptarët dhe kompanitë e përfshira
  • 2016-05-09

Panama Papers: Ja kush janë shqiptarët dhe kompanitë e përfshira

Zbardhen për herë të parë të dhënat e qytetarëve shqiptarë të cilët kanë regjistruar kompani në parajsa fiskale nëpërmjet firmës ligjore panameze Mossack Fonseca. Autor: Besar Likmeta | BIRN | Tiranë Në listën e dokumenteve dhe të dhënave të rrejdhura nga studio ligjore pan

Panama Papers, publikohen 200 mijë dokumente, ja shqiptarët e parajsës fiskale
  • 2016-05-09

Panama Papers, publikohen 200 mijë dokumente, ja shqiptarët e parajsës fiskale

Rreth 200 mijë dokumente që kanë të bëjnë me parajsën fiskalë të të ashtuquajturave Panama papers janë publikuar në internet, të disponueshme nga të gjithë në adresën offshoreleaks.icij.org. Baza e të dhënave e publikuar nga nga Konsorciumi Ndërkombëtar i Gazetarëve Investigati

Pse kjo heshtje për Panama Papers?!
  • 2016-04-30

Pse kjo heshtje për Panama Papers?!

NGA REXHEP MEIDANI Ditët e para edhe në Shqipëri u fol për skandalin e Panama Papers, por më pas gjithçka u la në harresë. Kjo ka ndodhur dhe më parë me akuzat për depozitime parash të pista në Qipro. Ndërkohë, mjaft vende kanë kërkuar informacion më të plotë nga ICIJ, duke

Pse heshtet për Qipro depozitat
  • 2016-04-12

Pse heshtet për Qipro depozitat

Nga Xhovani Shyti Qënia në fokusin ditor mediatik e skandalit Panama Papers është e përligjur nga vete fakti se ai përbën më të madhen aferë korruptive financiare globale, ku përfshihen edhe burrat më të fuqishëm të planetit. Megjithatë, në aspekt të interesit që ka publiku y