Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Panama Papers, biznesmeni partner i PD dhe Sali Berisha
  • 2016-04-08

Panama Papers, biznesmeni partner i PD dhe Sali Berisha

Nga Taulant Balla  I dashur Sali, Të gjithë ata që kanë njohur PD-në kanë njohur edhe Ismail Mulletin. Disa me admirim e disa me zili, por e kanë njohur, pasi në fillimet e pushtetit të PD ai kishte gjithë lekët e PD. Lokalet e para të Admiralit në Tiranë i hapi PD dhe mbulesë ish

Përse Berisha shiti Pollon, Boden dhe kryetarin e Kushtetueses, për Mulletin?
  • 2016-04-08

Përse Berisha shiti Pollon, Boden dhe kryetarin e Kushtetueses, për Mulletin?

Nga Mero Baze   I trazuar nga përfshirja e papritur e rrethit të tij familjar në skandalin e Panama Papers, Sali Berisha u shfaq i pavendosur dhe plot mëdyshje, në një intervistë në Top Channel, lidhur me qëndrimin që duhet të mbante ndaj Ismail Mulletit. Fillimisht tentoi të bë

Helikopteri në Shkodër, Shkëlzeni në Panama
  • 2016-04-08

Helikopteri në Shkodër, Shkëlzeni në Panama

Ngjarja tragjike e Shkodrës ku 2 ushtarakë humbën jetën pas rrëzimit të helikopterit i cili po bëntë një stërvitje rutinë, nuk ka mbetur pa u bërë edhe instrument politik. E si në të shumtën e rasteve, ekskluzivitetin e gjithë shamatës politike e ka marrë në dorë ish-kryemini

No Pic available
  • 2016-04-07

Panamaja/ Berisha: Mulletin nuk e kam takuar, por nuk mbaj përgjegjësi për ish-ministrat

Sali Berisha thotë se nuk e ka takuar kurrë Ismail Mulletin, biznesmenin e parë shqiptarë të përmendur nga dosja e denoncimeve të Panamasë dhe thotë se ai nuk ka qenë i pranishëm në bisedimet me kompaninë GFI për koncensionin e firmosjes së karburantëve. Në një bisedë për Top Cha

Panama Papers: GFI mori 1 mln euro transferta nga Zvicra
  • 2016-04-07

Panama Papers: GFI mori 1 mln euro transferta nga Zvicra

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave dhe policia dorëzojnë në prokurori dosjen e kompanisë koncesionare të markimit të karburanteve "GFI". Brenda një kohe të shkurtër kjo kompani ka marrë disa transferta me vlerë 1 milion euro, si dhe disa pagesa me vlera më

Kontrata me GFI, Berisha shiti Ridvan Boden për të mbrojtur fëmijët
  • 2016-04-07

Kontrata me GFI, Berisha shiti Ridvan Boden për të mbrojtur fëmijët

Nga Erjon Braçe Berisha gënjeu dhe nuk tregoi sërish pronarin e kontratës koncesionare të markimit të karburanteve! Mbron të bijtë, por shet Ridvan Boden dhe kreun e Gjykatës Kushtetuesue! Degjova Sali Berishen ti pergjigjej pyetjes; A e njeh ti Ismail Mulletin? Tha qarte se nuk e ka tak

No Pic available
  • 2016-04-07

Po Tefta Zakën, gruan e Ismail Mulletit, nuk e ka takuar asnjëherë Berisha?

Ismail Mulleti i cili po lakohet këto ditë është burri i Tefta Zakës, avokates së njohur, studjoja e së cilës ka drejtuar disa nga privatizimet problematike në Shqipëri. Ajo ka qenë përfaqësuese ligjore në privatizimin e ARMO, privatizimin e dështuar të Albpetrolit dhe shumë komp