Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Berisha thyen heshtjen: Se kam takuar asnjëherë Ismail Mulletin (siç tha për baxhanakun në Gërdec)
  • 2016-04-07

Berisha thyen heshtjen: Se kam takuar asnjëherë Ismail Mulletin (siç tha për baxhanakun në Gërdec)

Sali Berisha thotë se nuk e ka takuar kurrë Ismail Mulletin, biznesmenin e parë shqiptarë të përmendur nga dosja e denoncimeve të Panamasë dhe thotë se ai nuk ka qenë i pranishëm në bisedimet me kompaninë GFI për koncensionin e firmosjes së karburantëve. Në një bisedë për Top

Skemat klasike anonime të Berishës dhe përgjegjësia e Ramës
  • 2016-04-07

Skemat klasike anonime të Berishës dhe përgjegjësia e Ramës

Nga Mero Baze Ismail Mulleti dhe partneri i tij izraelit po gjykohen nga opinioni publik, për shkak se kompania e tyre GFI, rezulton e regjistruar në një nga parajsat fiskale të Panamasë, por në të vërtet në historinë e markimit të karburanteve, duhet të hetohet kompania anonime Petro

Panama papers, biznesmeni partner i PD dhe Sali Berisha
  • 2016-04-07

Panama papers, biznesmeni partner i PD dhe Sali Berisha

Nga Taulant Balla  I dashur Sali, Të gjithë ata që kanë njohur PD-në kanë njohur edhe Ismail Mulletin. Disa me admirim e disa me zili, por e kanë njohur, pasi në fillimet e pushtetit të PD ai kishte gjithë lekët e PD. Lokalet e para të Admiralit në Tiranë i hapi PD dhe mbulesë ish

Dokumentet e Panamase nisin verifikimet ne Shqiperi
  • 2016-04-06

Dokumentet e Panamase nisin verifikimet ne Shqiperi

Edhe ne Shqiperi autoritetet jane vene ne levizje per te shqyrtuar rastet e mundshme te kompanive qe veprojne ne territorin e saj te cilat mund te rezultojne te perfshira ne ceshtjen Dokumentet e Panamasebr br Burime zyrtare thane per Zerin e Amerikes se Prokuroria e Pergjithshme po bashkepunon me

No Pic available
  • 2016-04-06

Hoxha: 10 mijë mijë faqe për Shqipërinë në Panama Papers, publikohen në maj

Në mbi 11 milionë dokumente të marra nga informatorë brenda firmës sekrete Mossack Fonseca me bazë në Panama, 10 mijë faqe kanë lidhje me Shqipërinë. Ky fakt lidhur me skandalin e “Panama Papers” u zbulua nga gazetari Artan Hoxha në Opinion. Hoxha tha më tej se tratativat ka

No Pic available
  • 2016-04-06

Hoxha: 10 mijë faqe për Shqipërinë në Panama Papers, publikohen në maj

Në mbi 11 milionë dokumente të marra nga informatorë brenda firmës sekrete Mossack Fonseca me bazë në Panama, 10 mijë faqe kanë lidhje me Shqipërinë. Ky fakt lidhur me skandalin e “Panama Papers” u zbulua nga gazetari Artan Hoxha në Opinion. Hoxha tha më tej se tratativat ka

No Pic available
  • 2016-04-06

Shqiptarët janë ndër më të interesuarit në botë për Panama Papers

Në 48 orët e fundit, shqiptarët janë të interesuarit në gadishullin e Ballkanit për skandalin Panama Papers. Harta e kërkimeve në internet tregon gjithashtu se edhe në rang botëror, ne renditemi si vendi i 48-të i interesuar për Panama Papers. Shqipëria, dhe pse vend i vogël, ia kalon