Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Berisha në dosjen Panama, do ketë surpriza
  • 2016-04-06

Berisha në dosjen Panama, do ketë surpriza

Tërmeti botëror i shkaktuar nga zbulimi i parajsës fiskale në Panama ka trazuar me shpejtësi Tiranën. Teksa mbi 300 gazetarë investigativë po punojnë intensivisht për zbardhjen fakteve të reja nga dosja voluminoze, kureshtja sa vjen e shtohet. Deri më tani, në dosjen  e skandalit Pa

Si u bë i pasur Ismail Mulleti dhe lidhja e tij e me dy ngjarje të errëta kriminale
  • 2016-04-06

Si u bë i pasur Ismail Mulleti dhe lidhja e tij e me dy ngjarje të errëta kriminale

Gazetari Artan Hoxha ka sjellë një portret të plotë të Ismail Mulletit, shqiptarit të parë që iu publikua emri në skandalin e Panama Papers, si një nga biznesmenët që kanë fshehur paratë nëpërmjet studios ligjore Mossack Fonseca në Panama. Sipas Hoxhës, Ismail Mulleti ka një CV

Sali, Ridvan, zoti ambasador i Izraelit na thoni emrin real të pronarit! Ju e dini kujt ja dhatë
  • 2016-04-06

Sali, Ridvan, zoti ambasador i Izraelit na thoni emrin real të pronarit! Ju e dini kujt ja dhatë

Nga Erjon Braçe Kush janë pronarët e koncesionit të ngjyrosjes së hidrokarbureve? Një përgjigje e pres nga Sali Berisha- ai ishte i pari vendimmarrës, madje ekskluziv për këtë rast, vetëm 2 muaj para se te linte pushtetin perfundimisht; Një përgjigje e pres nga Ridvan Bode- ai ishte

Zëri i Amerikës: Si ia dha Berisha koncesionin Ismail Mulletit ditët e fundit të pushtetit dhe udhëtimet e shpeshta të tij me charter në Shqipëri
  • 2016-04-06

Zëri i Amerikës: Si ia dha Berisha koncesionin Ismail Mulletit ditët e fundit të pushtetit dhe udhëtimet e shpeshta të tij me charter në Shqipëri

Edhe në Shqipëri autoritetet janë vënë në lëvizje për të shqyrtuar rastet e mundshme të kompanive që veprojnë në territorin e saj të cilat mund të rezultojnë të përfshira në cështjen Dokumentat e Panamasë Burime zyrtare thanë se Prokuroria e përgjithshme po bashkëpunon me

Kush po mban zi për skandalin e Panama Papers në Shqipëri?
  • 2016-04-06

Kush po mban zi për skandalin e Panama Papers në Shqipëri?

Ai merret çdo ditë me thashetheme në Facebook-n e tij. Por, tre ditë pasi ka shpërthyer skandali i madh i Panama Papers, Sali Berisha nuk ka thënë asnjë fjalë. Madje, as të akuzojë Ramën se ka fshehur paratë në Panama, siç bëri në mënyrë qesharake Basha sot. Berisha është mar

Relativizimi i Panama Papers dhe problemi shqiptar
  • 2016-04-06

Relativizimi i Panama Papers dhe problemi shqiptar

Nga Mero Baze   Ka një përpjekje të qartë për ta relativizuar skandalin e zbuluar nga gazetarët në parajsën fiskale të Panamasë, duke futur sa më shumë elementë të diskutueshëm dhe duke i futur problemet në grackën ligjore dhe procedura gjykimi, të cilat nuk besoj se do të