Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Il Mulleti sponsorizoi udhëtimin 12 mijë USD të Berishës në varrimin e Nënë Terezës. Ka sponsorizuar dhe atentatet ndaj Haklajve për llogari të Berishës
  • 2016-04-06

Il Mulleti sponsorizoi udhëtimin 12 mijë USD të Berishës në varrimin e Nënë Terezës. Ka sponsorizuar dhe atentatet ndaj Haklajve për llogari të Berishës

Ish-truproja i Sali Berishës thotë se, shqiptari i përfshirë në skandalin Panama Papers, Ismail Mulleti ka paguar udhëtimin e ish-kryeministrit Sali në Indi për të marrë pjesë në varrimin e Nënë Terezës. Izet Haxhia shprehet se, kasaforta e fshehtë e PD-së, është gjithashtu spo

No Pic available
  • 2016-04-06

Berisha flet për herë të parë për skandalin Panama Papers: E vërteta për Ismail Mulletin dhe familjen time

Ish-kryeministri Sali Berisha mohon që të ketë takuar ndonjëherë Ismail Mulletin, biznesin që po diskutohet tejet shumë ditët e fundit për shkak se emri i tij është i përfshirë në listën e skandalit të Panama Papers. Biznesmeni në fjalë ka marrë koncesionin 10 vjeçar të markimit

Braçe: Kontrata me GIF, Berisha shiti Boden për të mbrojtur bijtë
  • 2016-04-06

Braçe: Kontrata me GIF, Berisha shiti Boden për të mbrojtur bijtë

Nga Erjon Braçe BERISHA GENJEU DHE, NUK TREGOI SERISH PRONARIN E KONTRATES KONCESIONARE TE MARKIMIT TE KARBURANTEVE!! MBRON TE BIJTE, POR SHET RIDVAN BODEN DHE KREUN E GJYKATES KUSHTETUESE!! Degjova Sali Berishen ti pergjigjej pyetjes; A E NJEH TI ISMAIL MULLETIN? Tha qarte se nuk e ka takuar kur

Berisha: Asnjë lidhje me Mulletin, për ministrat sdal garant
  • 2016-04-06

Berisha: Asnjë lidhje me Mulletin, për ministrat sdal garant

Sali Berisha thotë se nuk e ka takuar kurrë Ismail Mulletin, biznesmenin e parë shqiptarë të përmendur nga dosja e denoncimeve të Panamasë dhe thotë se ai nuk ka qenë i pranishëm në bisedimet me kompaninë GFI për koncensionin e firmosjes së karburantëve. Në një bisedë për Top Ch

Mulleti, 12 000 $ për udhëtimin e Berishës në varrimin e Nënë Terezës
  • 2016-04-06

Mulleti, 12 000 $ për udhëtimin e Berishës në varrimin e Nënë Terezës

Ish- truproja personale e Sali Berishës, Izet Haxhia zbulon detaje të reja për sa i përket lidhjes së shqiptarit të "Panama Papers", Ismail Mulleti me Partinë Demokratie dhe Sali Berishën. Sipas Izet Haxhisë, Mulleti është një ndër sponsorizuesit kryesorë të Berishës për shumë v

No Pic available
  • 2016-04-06

Braçe: Berisha gënjeu, nuk tregoi kush qëndron pas koncesionit të markimit të naftës

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe thotë se Sali Berisha gënjeu sërish dhe nuk tregoi pronarin e kontratës koncesionare të markimit të karburanteve. Sipas Braçes, ai mbron të bijtë, Ridvan Boden dhe kreun e Gjykatës Kushtetuese. Reagimi: Degjova Sali Berishen ti pergjigjej pyetje

No Pic available
  • 2016-04-05

Panama Papers, brenda dy javësh publikimet për Ballkanin

Projekti për Raportimin mbi Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin (OCCRP) pritet të nxjerrë brenda dy javësh informacionet për Ballkanin  që përfshihen tek Dokumentat e Panamasë. Redaktorja e këtij projekti, Miranda Patrucic i pohoi Zërit të Amerikës, se mund të priten informacione konk