Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Meta: total 235 / total_found 235 / time 0.000 / keyword[0] mulleti / docs[0] 235 / hits[0] 668 /
Mulleti e mori koncesionin nga Berisha, por e mbrojti Rama
  • 2016-04-05

Mulleti e mori koncesionin nga Berisha, por e mbrojti Rama

Emrat janë ende të paqartë, por zbulimi i 2 terrave materiale prej një nga kompanitë më të mëdha të asistencës për bizneseët në zonat "off shore", nuk ka lënë pa prekur Shqipërinë. Një hartë e përpunuar nga të dhënat e deritanishme të ICIJ zbulon se të paktën tre persona ng

Izet Haxhia: Ja lidhjet e Il Mulletit me PD-në
  • 2016-04-05

Izet Haxhia: Ja lidhjet e Il Mulletit me PD-në

Pas përmendjes së Ismail Mulletit në skandalin e Panama Papers, ka reaguar edhe Izet Haxhia, që i njeh mirë lidhjet e tij me PD-në. Haxhia thotë se Mulleti, që thirrej Il, ka qenë i lidhur më së shumti me Tritan Shehun dhe Berishën. Po lexoja lajmet mbi skandalin finaciar te ‘Pa

No Pic available
  • 2016-04-05

Ky është Ismail Mulleti, shqiptari i përfolur në skandalin e Panama Papers

Publikohet fotoja e Ismail Mulletit, shqiptari i vetëm deri tani, emri i të cilit rezulton i përfshirë në dosjet voluminoze të skandalit financiar Panama Papers. Portali Lapsi. al publikon foton e Mulletit, që është bashkëpronar në GFI Techonologies me izraelitin Assaf Halkin. Kjo kompan

Artan Hoxha: Ismail Mulleti smund ta merrte dot koncesionin e karburanteve, pa ndërhyrjen e Berishës
  • 2016-04-05

Artan Hoxha: Ismail Mulleti smund ta merrte dot koncesionin e karburanteve, pa ndërhyrjen e Berishës

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka thënë se skandali i Panama Papers është investigimi më i madh i bërë ndonjëherë nga gazetarët e gjithë botës, ku midis tyre del edhe emri i Ismail Mulletit. Në lidhje me koncesionin e fituar nga GFI Albania, Hoxha konfirmoi se ai është bërë n

Kush fshihet pas Mulletit dhe koncesionit të ngjyrosjes së naftës?
  • 2016-04-05

Kush fshihet pas Mulletit dhe koncesionit të ngjyrosjes së naftës?

Nga Mero Baze   Ismail Mulleti, biznesmeni i lakuar ne dosjen e skandalit, “Panama papers”,  është një nga biznesmenët e përdorur nga Partia Demokratike në fillimet e saj, si mbulesë për bizneset e lojërave të fatit që financonin Partinë Demokratike dhe gazetën e sa

Panamaja Izet Haxhia Mulleti i lidhur me Berishen rrenjet e mafies te pleksura
  • 2016-04-05

Panamaja Izet Haxhia Mulleti i lidhur me Berishen rrenjet e mafies te pleksura

Transmetuar me 05042016 - 1350 Izet Haxhia Lajme te lidhuraZbulohet kush eshte shqiptari i perfolur ne skandalin e Panama Papers Izet Haxhia personi i akuzuar per vrasjen e liderit te dhjetorit 1990 Azem Hajdari reagon lidhur me skanda