Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
Renato Myrtaj Provat e mia sekrete per 21 janarin
  • 2016-04-29

Renato Myrtaj Provat e mia sekrete per 21 janarin

Pese vite me pare 21 janar 2011 ne Bulevardin Deshmoret e Kombit humben jeten Hekuran Deda Ziver Veizi Aleks Nika dhe Faik Myrtaj U ekzekutuan nga Garda e Republikes kur protesta ishte mbyllur Gjykata e Larte qe kete 25 prill ka rrezuar rekursin e prokurorise per dosjen e 21 janaritbr br Ajo nuk p

Garda justifikon 21 Janarin, kundër padisë së familjarëve të viktimave
  • 2016-04-28

Garda justifikon 21 Janarin, kundër padisë së familjarëve të viktimave

Garda e Republikës ka justifikon vrasjet e "21 Janarit" të 4 protestuesve duke argumentuar se nëse Policia do të kishte bërë detyrën, atëherë ajo nuk do të qëllonte. Momenti i vrasjes së Hekuran Dedës më 21 janar 2011 "Top Channel" disponon një dokument që kundërshton në Gjykat

Renato Myrtaj: Berishës vetëm plumbi i bën mirë
  • 2016-04-28

Renato Myrtaj: Berishës vetëm plumbi i bën mirë

Pesë vite pas 21 janarit 2011, dosja është mbyllur përfundimisht, ndërkohë që qeveria e Edi Ramës, përmes Gardës, po akuzohet se ka nisur të mbrojë veprimet e asaj dite. Ndërkohë familjarët e viktimave janë të revoltuar. Më i revoltuari duket Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtajt, 5

21 Janari, Garda e Republikës: U detyruam të përdornim armët
  • 2016-04-28

21 Janari, Garda e Republikës: U detyruam të përdornim armët

Justifikimi pa vend i zyrtarëve aktualë për vrasjet e katër demonstruesve: Policia na la në baltë FAKSIMILE Dokumenti – Sa më sipër kërkojmë rrëzimin e padisë si të pambështetur në ligj e në prova. Garda e Republikës e përfaqësuar nga Agim Nuraj dhe Aida Shena, përfundon

Djali i Faik Myrtaj: Berishës vetëm plumbi i bën mirë
  • 2016-04-28

Djali i Faik Myrtaj: Berishës vetëm plumbi i bën mirë

Pesë vite pas 21 janarit 2011, dosja është mbyllur përfundimisht, ndërkohë që qeveria e Edi Ramës, përmes Gardës, po akuzohet se ka nisur të mbrojë veprimet e asaj dite. Ndërkohë familjarët e viktimave janë të revoltuar. Më i revoltuari duket Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtajt,

Renato Myrtaj: Provat e mia sekrete për 21 janarin
  • 2016-04-28

Renato Myrtaj: Provat e mia sekrete për 21 janarin

Nga Entela Resuli Pesë vite më parë (21 janar 2011), në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, humbën jetën Hekuran Deda, Ziver Veizi, Aleks Nika dhe Faik Myrtaj. U ekzekutuan nga Garda e Republikës kur protesta ishte mbyllur. Gjykata e Lartë që këtë 25 prill ka rrëzuar rekursin e prokurori

Treni perplas 80-vjecarin
  • 2016-04-28

Treni perplas 80-vjecarin

brbrNje 80-vjecar ka mbetur i plagosur rende pasi eshte perplasur nga treni i linjes Vlore-Fier ne vendin e quajtur Qafa e Koshovices br Sipas policise viktima Xhezmi Myrtaj ne momentin e aksidentit ka qene duke kaluar mbi shinat e trenit Deshmitaret thane se i moshuari ka probleme me degjimin e per