Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
No Pic available
  • 2010-06-01

Loja me avokat shtyn përsëri gjyqin e Ruzhdies

Fier Dështon seanca e pestë radhazi për manipulimet e 28 qershorit Edhe seanca e pestë gjyqësore për manipulimin e zgjedhjeve në fshatin Ruzhdie është shtyrë. Motivi ka qenë i njëjtë: mungesa e avokatit të komisionerëve të djathtë, të cilët janë vënë nën gjykim për manipulim

No Pic available
  • 2010-05-19

Ruzhdia, e vetmja kuti e hapur nuk gjen dot rrugën për në gjykatë

Shtyrja Avokatët e komisionerëve të akuzuar për manipulime shtyjnë për herë të pestë seancën Ndërsa në Tiranë kriza politike që ka në thelb problemet e zgjedhjeve po arrin kulmin, e vetmja kuti e hapur e 28 qershorit nuk po kapërcen dot ngërçin e procedurave në gjykatë. Bëhet f

No Pic available
  • 2010-05-19

Shtyhet sërish çështja “Ruzhdije”, mungojnë avokatët

19/05/2010 Njëri prej tyre jep dorëheqjen, tjetri do të merret me forcë FIER- Për të katërtën herë është shtyrë seanca gjyqësore në ngarkim të 9 shtetasve, gjashtë ish-komisionerë dhe tre banorë të fshatit Ruzhdie të marrë të pandehur nga Prokuroria e rrethit Fier. Në seancë

No Pic available
  • 2010-05-13

Shqipëria është kulturë shpall fituesit

Aktiviteti Projekti synonte afrimin e të rinjve me kulturën Një ceremoni për shpalljen e fituesve ka kurorëzuar aktivitetin “Shqipëria është kulturë”. Iniciativa e Universitetit Europian të Turizmit në bashkëpunim me MTKRS-në dhe Bashkinë e Fierit ka pasur si qëllim t&rsq

No Pic available
  • 2010-05-12

Projekti “Nënë Tereza” fiton “Shqipëria është kulturë”

Projekti “Nënë Tereza”, realizuar nga të rinjtë Florian Salla, Erjet Muçollari, Rojsil Vrapi, Lindar Muçaj dhe Ermir Bilani, u shpall fitues i garës maratonë “Shqipëria është Kulturë”. Përgjatë 5 ditëve nga 6-10 maj në Parkun Arkeologjik të Apollonisë, u zhv

No Pic available
  • 2010-05-11

"Te rinjte e sotem jane energjia e se nesermes"

Interviste me Prof. Dr. Savatore Messina: Te rinjte e sotem jane energjia e se nesermes Perse keni zgjedhur kete festival per te promovuar identitetin dhe vlerat e turizmit shqiptar? Te rinjte e sotem do te jene drejtuesit e te nesermes. Ata jane juristet, ekonomistet, shkrimtaret, artistet dhe mi