Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
Drejt SHBA-ve me viza false për 20 mijë euro, goditet grupi kriminal
  • 2018-05-15

Drejt SHBA-ve me viza false për 20 mijë euro, goditet grupi kriminal

Policia e Shtetit ka finalizuar operacionin 272, ku janë arrestuar 41 persona, shqiptarë dhe grekë, mes të cilëve edhe dy policë shqiptarë. Ata akuzohen për falsifikim të dokumenteve, letërnjoftimeve, pasaportave dhe formularëve, duke punuar si një grup i strukturuar kriminal. Drejtori

Sekuestrohen 310 kg kanabis në Fier, 3 në pranga 3 vlonjatë
  • 2018-04-21

Sekuestrohen 310 kg kanabis në Fier, 3 në pranga 3 vlonjatë

Policia e Fierit ka vënë në pranga 3 persona nga Vlora si posedues të sasisë prej 310 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa që u sekuestrua dje në fshatin Kraps të Fierit. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit Velo Myrtaj, 28 vjeç Gramoz Shakaj, 33

No Pic available
  • 2018-03-10

Fier, goditet grupi kriminal me 16 anëtarë, falsifikonin dokumenta (EMRAT)

Pagesa e Fundit është operacioni i Policisë së Fierit që ka çuar në shkatërrimin e një grupi kriminal me 16 anëtarë, që kryente aktivitetin në fushën e falsifikimit dhe favorizimit të emigracionit të paligjshëm. Në deklaratën e dhënë për mediat Drejtori i Policisë së Fierit,

No Pic available
  • 2018-03-10

Dokumenta false për 12 mijë paund, ja arrestimet në Fier (Video)

Një grup kriminal me 16 anëtarë u godit në një operacion me metoda speciale hetimi të Policisë së Fierit. Të arrestuarit në operacionin Pagesa e Fundit kryenin aktivitetin në fushën e falsifikimit dhe favorizimit të emigracionit të paligjshëm, duke përfituar deri në 12 mijë paund p

Fazat e motivimit të nxënësve në shkollë
  • 2018-02-15

Fazat e motivimit të nxënësve në shkollë

Foto ilustruese Nxënësit janë lëndët e para për arsimin dhe produktet parësore të arsimit Ka vite që nxënësi është vënë në qendër të arsimit e shkollës. Ka vite që mundohemi të gjejmë rrugë e të bëjmë reforma të cilat do të sjellin përmirësimin e të nxënit. Ka vite q

Viktimat e 21 Janarit, dëmshpërblim 2.1 milionë euro për 4 familjet
  • 2017-12-17

Viktimat e 21 Janarit, dëmshpërblim 2.1 milionë euro për 4 familjet

Një muaj përpara 21 janarit qeveria i ka akorduar 970 mijë euro shtesë familjeve të katër viktimave. Ky është dëmshpërblimi i dytë pas atij të 18 janarit të këtij viti, që e çon shifrën në një total mbi 2 milionë euro. Qeveria argumenton se detyrimi për dëmshpërblim rrjedh nga

No Pic available
  • 2017-10-29

Vlonjati plagos me mjete prerëse të riun në lokalin e marrë me qira

Një 47 vjeçar në Fier ka rënë në prangat e policisë për plagosjen me mjete prerëse të një të riu. Blutë kanë arrestuar shtetasin Albert Myrtaj, banues në fshatin Trevëllazër, Vlorë. Ngjarja për të cilën akuzohet mësohet se ka ndodhur rreth orës 02:30, në vendin e quajtur R