Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
Strasburgu që mund të rihapë 21 janarin, drejtësia shpresoj të arrijë te Berisha e Basha (dhe një moment fashizmi në gjyq me Ndrea Prendin)
  • 2017-01-23

Strasburgu që mund të rihapë 21 janarin, drejtësia shpresoj të arrijë te Berisha e Basha (dhe një moment fashizmi në gjyq me Ndrea Prendin)

Ish-avokati i familjarëve të viktimave të 21 janarit, Andi Kananaj, shprehet besimplotë se Gjykata e Strasburgut ka të gjitha faktet e nevojshme për të rihapur dosjen duke ia kthyer sërish gjykatave shqiptare. Në një intervistë për DITA, Kananaj përshkruan seancat e zhvilluara në G

No Pic available
  • 2017-01-22

Itali, 27 vjeçari shqiptar vdes tragjikisht në punë, babai: Të tronditur!

Një i ri shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike, teksa punonte si zakonisht. Erion Myrtaj, 27 vjeçar punonte pranë një kompanie duke transportuar mobilje. Gjatë punës, siç bëjnë të ditur mediat vendase, ai ka përfunduar pa ndjenja në tokë. Pronarët e shtëpisë kanë njoftuar

No Pic available
  • 2017-01-22

Itali, 27 vjeçari shqiptar vdes tragjikisht, babai: Jemi të tronditur!

Një i ri shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike, teksa punonte si zakonisht. Erion Myrtaj, 27 vjeçar punonte pranë një kompanie duke transportuar mobilje. Gjatë punës, siç bëjnë të ditur mediat vendase, ai ka përfunduar pa ndjenja në tokë. Pronarët e shtëpisë kanë njoftuar

Rama 21 Janari kryemotivi per Reformen ne Drejtesi
  • 2017-01-21

Rama 21 Janari kryemotivi per Reformen ne Drejtesi

brbrNe 6-vjetorin e tragjedise se 21 janarit kryeministri Edi Rama ka paralajmeruar se drejtesia per kete krim eshte afer Gjate takimit me te aferm te 4 qytetareve qe humben jeten gjate protestes se opozites ne vitin 2011 Rama deklaroi se situata do te ndryshoje fale reformes ne drejtesi e cila sapo

21 janari vrasja e demonstruesve ne bulevard
  • 2017-01-21

21 janari vrasja e demonstruesve ne bulevard

brbrGjashte vjet me pare vrasjet pergjaken protesten me te madhe te opozites se asaj kohe te drejtuar nga Partia Socialiste Teksa njerezit ishin tubuar prej disa oresh para kryeministrise e madje disa sapo kishin nisur te ktheheshin forcat speciale te gardes se republikes qelluan mbi turmen me plumb

No Pic available
  • 2017-01-21

Vrasjet e 21 janarit, brenda vitit pritet vendimi i Strasburgut

Shpërblimi për familjarët e katër viktimave në 21 janar 2011 është një prej çështjeve  të kërkuar edhe në gjykatat shqiptare. Ndërsa në proces janë edhe tre padi të tjera, të cilat pritet të përfundojnë në shkurt të 2017. Qendra Respublica me mbështetjne e Fondacionit Sh

21 janari, Rama: Vrasësit janë të lirë, por drejtësia është afër
  • 2017-01-21

21 janari, Rama: Vrasësit janë të lirë, por drejtësia është afër

Në ditën përkujtimore të 6-vjetorit të masakrës së 21 janarit 2011, ku humbën jetën 4 persona të pafajshëm, kryeministri Rama është shprehur me ton dëshpërues përpara familjarëve të viktimave se një ngjaje e tillë nuk do të ndodhë më kurrë kushdo që të jetë në krye të go